wypożyczalnia kajaków

Nietoperze, drewniane chaty i wypożyczalnie kajaków

Planując letni wypoczynek zastanówmy się, czego po nim oczekujemy i jaki ma mieć charakter. Niektórzy z nas lubią opalać się na plaży, inni pokonywać pisze wycieczki, ale są tacy, którzy lubią czynny wypoczynek połączony z edukacją przyrodniczą i historyczną. Polska bogata jest w regiony zapewniające te wszystkie atrakcje a wśród nich województwo kujawsko-pomorskie.

Wypożyczalnia kajaków zapewniła sprzęt – mogliśmy zwiedzać

wypożyczalnia kajakówNajlepszą propozycją tego regionu będą spływy kajakowe, a wraz z nimi bogactwo fauny i flory oraz zabytki które nie rażą bogactwem ornamentów lecz zachwycają tradycją ludową. Spływy w Borach tucholskich dają nam możliwość napawania się urzekającymi rzekami i lasami. Spływy w Borach tucholskich to spływy kajakowe Wdą lub spływy Brdą. Spływy kajakowe Wdą oprócz wiosłowania pozwolą poznać gościnną kaszubską ludność i zapoznać się z ich rdzennym językiem. Wsie które będziemy mijać na szlaku wodnym, zachwycą nas drewnianymi chatami, a szczególnie jedna chata której pochodzenie sięga roku 1605. Ileż mogłaby ona opowiedzieć o wojnach i losach naszych przodków, w takim miejscu uruchamia się nasza wyobraźnia. Historię mogą również przekazać wyroby twórców ludowych, np. jedyne w swoim rodzaju drewniane rzeźby. Profesjonalna wypożyczalnia kajaków wyposażyła nas w dobry sprzęt więc możemy stawić czoła zaskakującej naturze. Spływy kajakowe Wdą umożliwią też posłuchanie legendy związanej z nazwą jeziora Kochanka, którym będziemy płynąć. Jak można się domyślać ma ona związek z nieszczęśliwą i niespełnioną miłością. Spływy kajakowe pozwolą oczom nacieszyć się różnokolorową roślinnością jak żurawina błotna czy storczyk plamisty, a zapach drażniące nasze nozdrza pozwoli oderwać się od rzeczywistości. Rzeka Wda charakteryzuje się czystą wodą, więc może uda się dostrzec pstrąga lub lipienia.

Jeżeli popłyniemy nocą możemy zobaczyć największego nietoperza występującego w Polsce, lub spotkać bardziej urokliwe zwierzęta jak łabędzie czy bociany czarne. Kto raz poczuje wiosła w rękach i opierającą się im rzekę, wróci tu, po kolejną przygodę.