Niezawodne diety odchudzające

Zdrowe jedzenie jest pierwszym krokiem do zachowania dobrego samopoczucia oraz utrzymania nieskazitelnej sylwetki na długie lata. Oczywiście ogromne znaczenie mają również predyspozycje genetyczne, które warunkują naszą przemianę materii oraz przyczyniają się do zachowania prawidłowej masy ciała.

Najważniejsze zasady diet odchudzających

diety odchudzające jadłospisCoraz bardziej popularne stają się diety odchudzające Jadłospis będący kluczowym elementem każdej z nich jest zawsze tworzony w oparciu o identyczne zasady. Najważniejszą z nich jest regularne spożywanie posiłków, a więc ustalenie, że w ciągu całego dnia przyjmujemy 5 posiłków. Liczymy ilość godzin od momentu wstania z łóżka, aż do położenia się spać. Ilość uzyskanych godzin dzielimy przez pięć i w oparciu o tę częstotliwość ustalamy godziny śniadania, drugiego śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji. Ważne, aby śniadanie zjeść do trzydziestu minut od przebudzenia. Kolejnym ważnym elementem każdego z jadłospisu jest konieczność uwzględniania w każdym posiłku porcji warzyw i owoców. Alternatywną dla porcji warzyw i owoców może być wypicie szklanki soku. Należy wtedy zadbać o to, aby sok nie zawierał sztucznych substancji słodzących. Najlepiej jeżeli sok byłby stworzony ze świeżo wyciskanych owoców bez dodatkowych substancji słodzących. W ten sposób uzyskujemy cenne źródło witamin i minerałów. Niestety w okresie zimowym trudno spełnić te wszystkie aspekty.

Ułożone przez dietetyków diety odchudzające są skuteczne, ale tylko wtedy, kiedy bezwzględnie przestrzegamy wszystkich zaleceń. Staramy się wdrożyć zalecenia dietetyczne nie tylko na czas stosowania diety, ale na cały okres naszego życia. Możemy oczywiście pozwolić sobie na małe przyjemności od czasu do czasu. Ważne, aby zachować zdrowy rozsądek.