Nowoczesne składane rusztowania

Stalowe rusztowania nie są uważane za szczególnie wygodne narzędzia, i choć przydają się podczas projektów wykonywanych długofalowo, zwykle bywają pomijane podczas zadań trwających kilka dni. Ich montaż jest bowiem czasochłonny, a transport często utrudniony wagą segmentów. Nie mogą być również łatwo przesunięte po rozłożeniu.

Składane rusztowania modularne

rusztowanie składanePracownicy firm budowlanych coraz częściej więc wykorzystują nowsze, zacznie przydatniejsze i wygodniejsze konstrukcje wielozadaniowe. Jednym z najbardziej rekomendowanych narzędzi tego rodzaju jest aluminiowe rusztowanie składane, zgodne z najnowszym standardem modularnych rusztowań wysokościowych. Jest ono lżejsze i wytrzymalsze niż stalowe rusztowania, aczkolwiek jego największą zaletą jest metoda montażu. Łączenia segmentów umożliwiają bowiem złożenie rusztowania do transportu czy relokacji, a dzięki niewielkiej wadze takowy jest znacznie łatwiejszy i nie wymaga użycia samochodu o dużej ładowności w celu przewiezienia wszystkich segmentów rusztowania. Możliwość złożenia konstrukcji ułatwia również wykonywanie prac wykończeniowych, które w innym wypadku wymagałyby rozłożenia rusztowań na całej powierzchni ściany czy budynku na którym wykonywane są prace. Składane rusztowania mogą być również bez problemu rozbudowywane czy konfigurowane tak, by wykonywanie konkretnych zadań było jak najłatwiejsze.

Z racji iż są one utrzymane w nowoczesnym standardzie, mogą być wyposażane we wszystkie akcesoria i moduły, jakie pasują do standardowych rusztowań statycznych. Dzięki temu, mogą one być dopasowane do każdego miejsca pracy i każdego zadania wykonywanego przez pracowników, jak również zoptymalizowane pod kątem bezpieczeństwa czy wygody długotrwałych prac na dowolnej elewacji.