Odporne na przymrozki hortensje ogrodowe

Hortensja to krzew wywodzący się z Japonii. Dzięki odporności na mróz i słońce krzewy hortensji zadomowiły się także w rodzimych ogrodach. Liczne odmiany w intensywnych kolorach sprawiają, że krzewy hortensjo ogrodowej są piękną ozdobą parków, tarasów i balkonów. Można je hodować w dużych donicach lub bezpośrednio w ziemi. Krzewy są wysokie i efektowne.

Krzew hortensji w różnych kolorach

hortensje ogrodoweBogactwo kolorów wyróżnia hortensje spośród innych roślin ogrodowych. To wyjątkowo piękne i efektowne rośliny. Nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych i są odporne na mrozy i słońce. Popularne hortensje ogrodowe pochodzą z Japonii. Obecnie również w kraju szczepi się nowe odmiany hortensji. Dzięki temu w sklepach ogrodniczych pojawiają się intrygujące kolory krzewów. Klasyczne gatunki ogrodowe posiadają nie tylko białą barwę. Wśród hortensji można znaleźć różowe kwiatostany, soczyste fiolety, czerwienie, a nawet brązy. Te eleganckie rośliny są ozdobą każdego ogrodu. W zmiennym klimacie nie przeszkadza im śnieg ani grad. To powoduje, że polecane są do uprawy w miejscach zacienionych lub wręcz przeciwnie, bardzo nasłonecznionych. Wymagają umiarkowanego podlewania. Każdy, kto chciałby zaprojektować przydomowy ogród lub taras, może wybrać jeden z gatunków hortensji. To łatwa w hodowli roślina, która dodatkowo nie wymaga specjalistycznego nawożenia, ani przycinania. Nie potrzebuje specjalistycznej pielęgnacji.

W ogrodach często można spotkać krzew hortensji. To roślina kwitnąca przez długi czas. Ma piękne kwiatostany o różnym zabarwieniu, od bieli, przez róż i fiolet. Hortensje pochodzą z Japonii, skąd sprowadzono je do Europy. To urocze rośliny o małych wymaganiach. Dlatego warto je umieścić w ogrodzie lub na tarasie. Będą rosły szybko i wydawały kwiaty.