Odzież do prac ogrodniczych

Praca w ogrodzie jest dla wielu osób prawdziwą pasją i sposobem na odstresowanie się po ciężkim dniu. Pielenie rabatek, przycinanie roślin, kopanie, grabienie i tak dalej – w ogrodzie zawsze jest co robić, jednak jest to praca satysfakcjonująca, gdyż jej efekty widzimy od razu. Wymaga ona jednak właściwego przygotowania w postaci narzędzi i odzieży.

Jaka odzież nadaje się do prac ogrodniczych?

odzież ogrodniczaZiemia, błoto, plamy z roślin – z tym wszystkim musi się mierzyć każdy, kto pracuje w ogródku. Do tego dochodzi możliwość pokłucia się o kolce czy poparzenia o jakieś chwasty. Odzież do prac w ogrodzie powinna być nie tylko wytrzymała, ale też musi nas chronić przed takimi zdarzeniami. Powinna być również bardzo wygodna i zawierać wiele kieszeni na drobne narzędzia ogrodnicze czy przydatne drobiazgi, jak nasz telefon albo zapasowa para rękawiczek. Odpowiednia odzież ogrodnicza to na przykład przewiewna, bawełniana koszulka oraz spodnie ogrodniczki, w komplecie z solidnymi butami. Dobre będą takie ze wzmocnionym czubkiem, które ochronią nasze palce, jeśli coś spadnie nam na stopę. W zimniejsze dni przyda się ciepła bluza, na przykład polarowa czy drelichowa, najlepiej z kilkoma kieszeniami. Ponieważ na zewnątrz pracujemy nawet po kilka godzin, nie zapominajmy o ciepłej czapce na chłodniejszą część roku oraz o kapelusiku czy czapce z daszkiem na lato – dzięki nim nie tylko ochronimy głowę, ale też lepiej osłonimy oczy przed palącym słońcem.

Nieodzowną częścią odzieży ogrodniczej są także rękawiczki. Powinny być dobrze dopasowane, lekkie i przewiewne. Świetnie sprawdzają się takie, które z jednej strony są podgumowane. Dobrze chronią naszą dłoń przed kolcami czy poparzeniem, a równocześnie ręka w takich rękawiczkach nie będzie się szybko pocić.