Opiekunka dziecka w Niemczech

 

Niedawno skończyłam studia pedagogiczne. I choć ofert pracy jest całe mnóstwo, nie odpowiadały mi warunki zatrudnienia oraz proponowane wynagrodzenie na żenująco niskim poziomie. Postanowiłam więc zatrudnić się za naszą zachodnią granicą, do której zresztą miałam od miejsca zamieszkania raptem 20 km.

Obowiązki opiekunki w Niemczech

opiekunka w niemczechZgłosiłam się do specjalistycznej agencji. Doskonale znam język niemiecki. Po wprowadzeniu strefy Schengen rodzice regularnie zabierali nas do Niemiec do znajomych, uczyłam się go też w szkole. Jeszcze tego samego dnia znalazła się dla mnie praca. Miałam opiekować się jedenastoletnią dziewczynką. Moja podopieczna okazała się ciekawą świata pannicą. Do moich obowiązków należało przygotowanie jej śniadania, zaprowadzenie do szkoły i odebranie jej, zawiezienie na zajęcia dodatkowe, podanie obiadu i odrobienie lekcji. Opiekunka w Niemczech ma więc co robić, ale nie narzekałam. Agencja wynegocjowała dla mnie dobrą umowę. Rodzice dziewczynki też okazali się bardzo miłymi i spokojnymi ludźmi. Byli jednak bardzo zapracowani, stąd ich decyzja o zatrudnieniu kogoś, kto pomoże ich córce w codziennych obowiązkach. Cieszę się, że trafiłam na taką rodzinę. Praca opiekunki jest dla mnie nie tylko wartościowa, ale też pozwala zdobyć istotne doświadczenie, jak również uczy życia w Niemczech. Rozważam bowiem wyprowadzkę do tego kraju. Wiem, że będę tam miała lepsze warunki do rozwoju.

Najczęściej o pracy u zachodnich sąsiadów słyszy się w kontekście opieki nad osobami starszymi. I faktycznie, seniorów jest tu wielu. Ja natomiast odnalazłam się w pracy z jedenastoletnią dziewczynką, która jest wychowanką miłą i serdeczną. Paradoksalnie sama wiele się od niej uczę i mam nadzieję, że będziemy mogły współpracować jeszcze przez jakiś czas.