Otrzymanie w spadku po dziadku banknotów kolekcjonerskich

 

Mój dziadek od lat zbierał różne rzeczy i miał ich sporą ilość. Nigdy nie chciał niczego wyrzucać, gdyż powtarzał, że przyjedzie czas, że to wszystko będzie wiele warte. Kiedy odszedł, to zapisał wszystkim coś po sobie i nikt nie był poszkodowany. Dom dostali moi rodzice a ja jakieś pudełko.

Sprzedanie kolekcjonerskich banknotów po dziadku

banknoty kolekcjonerskieKiedy już wszystko zostało formalnie załatwione, to mogłem wziąć pudełko od dziadka a nie miałem pojęcia co zawierało. W zaciszu domowym je otworzyłem i ukazała mi się spora ilość banknotów. Początkowo sądziłem, że nie mają żadnej wartości, jednak dziadek nic takiego by mi nie zapisał. Dlatego zacząłem szukać informacji w internecie. Dość szybko dowiedziałem się, że były to banknoty kolekcjonerskie o ogromnej wartości. Sprawdziłem ile wart był jeden taki banknot i ze zdumienia zacząłem przecierać oczy. W pudełku było dwadzieścia takich banknotów kolekcjonerskich, które postanowiłem natychmiast sprzedać. Ja kolekcjonerem nie byłem i nie przydałyby mi się na nic te banknoty. Namierzyłem miejsce w mieście, gdzie skupowano takie banknoty i następnego dnia tam poszedłem. Kiedy pracownik punktu zobaczył ilość banknotów kolekcjonerskich, jaką miałem na sprzedaż, to zadzwonił do swojego szefa. Była to ogromna wartość i nie dysponowano gotówką na miejscu, dlatego miałem wrócić następnego dnia. Oczywiście banknoty zostały sprawdzone celem potwierdzenia ich wiarygodności. Nazajutrz je sprzedałem i odebrałem dość pokaźną sumę pieniędzy.

Pieniądze, które zarobiłem na sprzedaży banknotów kolekcjonerskich po dziadku odłożyłem sobie na konto. Póki co nie miałem żadnych planów finansowych i przyszłość sobie zabezpieczyłem. Kto wie, może kiedyś zdecyduję się kupić własne mieszkanie? Czas pokaże co będzie.