Płyty tarasowe z betonu – kawałek Grecji w Twoim domu

Kilka tygodni temu moja koleżanka Marta zakupiła wraz z mężem szeregowy dom pod Poznaniem. Ma on 2 piętra i kawałek trawy z tarasem do zagospodarowania. Marta nie bardzo wiedziała, jak stworzyć przestrzeń na dworze, ponieważ wcześniej planowali balkon. Jednak ten deweloper oferował wyłącznie tarasy. 

Płyty tarasowe z betonu pięknie skomponują się z gliną i kwiatami

płyty tarasowe z betonuTa zmiana spowodowała, że Marta miała pustkę w głowie co do wyglądu przestrzeni na zewnątrz. Kiedy pierwszy raz zaprosiła mnie do ich nowego lokum, zaopatrzyłam się w gazety i broszury z radami i zdjęciami gotowych tarasów. Inspirując się nimi, Marta z mężem przede wszystkim zdecydowali się na płyty tarasowe z betonu. Uznali, że wyglądają bardzo estetycznie i tak, jakby przed ich oknem rozprzestrzeniał się mały grecki krajobraz. Postawili na kolor ceglasty i prostokątne bloki. Kiedy zajrzeliśmy do Internetu, okazało się, że bez problemu można zamówić takie płyty od ręki. Był wybór zarówno wielkości płyt, jak i ich tekstury. Grubość była standardowa w granicach 3,5 do 4,5 centymetra. Przed złożeniem zamówienia Marta poradziła się jeszcze fachowca, który wykańczał wnętrze ich domu i wyraził on bardzo pozytywną opinię o takim produkcie. W związku z tym dokonali zamówienia. Znajomy fachowiec zajął się montażem płyt zgodnie z pomysłem wzoru, jaki miała Marta. Dodatkowo polecił pokrycie powierzchni specjalnym środkiem, który dodatkowo zabezpieczy powierzchnię przed wpływem warunków atmosferycznych. 

Gdy tylko płyty zostały położone na tarasie, Marta natychmiast zabrała się za poszukiwanie do nich dodatków. W końcu w jej głowie pojawiła się wizja wyglądu ogródka. Wybrała meble, gliniane donice, sadzonki kwiatów i ozdobne kamienie oraz lampę. Taras wyglądał z tym wszystkim przepięknie. Utworzył się z niego maleńki kawałek Grecji. 

Posted in Dom