Pościel dla dwojga

Urządzając sypialnie zwracamy uwagę na kolor ścian, podłogę i ewentualne ozdoby naszych okien. W końcu zakupujemy główny element sypialni – odpowiednie łóżko. Jeśli włożyliśmy tak wiele trudu w dekorację tego szczególnego pomieszczenia nie chcemy zepsuć go nawet najmniejszym drobiazgiem. Dlatego odpowiednia pościel także powinna współgrać z aranżacją sypialni.

Ozdobna i komfortowa pościel

Pościel bawełniana 200x220Obecnie mamy do wyboru całe spektrum materiałów, z których zostały uszyte przeróżne poszewki i powłoczki. Możemy zdecydować się na te ekskluzywne, importowane z dalekich zakątków świata, lub tańsze, ale wciąż zdrowe pościele bawełniane. Zadbajmy by tkanina, z której uszyta jest pościel, była przewiewna – podczas snu nasz organizm uwalnia ciepło, nie musimy jednak budzić się zlani potem. Niech pościel będzie też miękka w dotyku, co zapewni nam komfortowy sen i wartościowy odpoczynek. W końcu dopasujmy odpowiednie wymiary pościeli do kołdry i poduszki. Jeśli śpimy w łóżku we dwoje, lubimy jednak mieć trochę swojej przestrzeni, wybierzmy jedne z największych kołder na rynku. Do nich będzie nam potrzebna pościel bawełniana 200×220, czyli o wymiarach dopasowanych do kołdry. Następnie możemy wybierać z ogromnej bazy dostępnych wzorów i kolorów pościeli, jakie oferują nam różne sklepy. Decydując się na odpowiednią pamiętajmy o porównaniu ich jakości i ceny.

Jeśli zależy nam by pościel szczególnie odzwierciedlała sypialniany styl poszukajmy tych kolorów, które już występują w pomieszczeniu. Jeśli jednak urządziliśmy naszą sypialnie prosto i klasycznie, w jasnych i jednolitych barwach, możemy dobrać do łóżka pościel o intensywnym kolorze i ciekawym wzorze. Jedynie od nas zależy, by będziemy spać pod jednokolorową pościelą, czy może pod taką ozdobioną wizerunkiem naszej ulubionej gwiazdy.