Poszukiwania dresówki z dziecięcymi wzorami

 

Odkąd kilka tygodni temu urodziłam dziecko i poszłam na urlop macierzyński, bardzo brakowało mi pracy. Jednakże, dzięki temu że z zawodu jestem krawcową udało mi się połączyć przyjemne z pożytecznym. Uznałam, że uszyję dla swojego dziecka kocyk do wózka na jesień. Na razie było lato i nie potrzebowałam niczym przykrywać dziecka, ale jesienią z pewnością przydałby się kocyk.

Kupno dzianiny w misie

dzianina dresówka w misieNajpierw jednak musiałam, kupić odpowiedni materiał do uszycia takiego kocyka. Uznałam, że najlepsza będzie dzianina, ponieważ jest to materiał miękki i delikatny w dotyku, a przede wszystkim hipoalergiczny i nie wywoła podrażnień na wrażliwej skórze niemowlęcia. Świetnie nadaje się on również do szycia ubrań. Podczas spaceru udałam się do pasmanterii, gdzie znalazłam bardzo fajną tkaninę, która idealnie pasowała na uszycie dziecięcych akcesoriów tekstylnych. Była to dzianina dresówka w misie. Tkanina była bardzo kolorowa i elastyczna. Zarazem cienka i przewiewna, jak i ciepła, dlatego świetnie nadawała się na jesienne dni. Taką dzianinę można było bardzo łatwo obszyć za pomocą maszyny do szycia, dlatego byłam przekonana, że z powodzeniem uda mi się uszyć kocyk dla dziecka. Tkaninę można było kupić na metry. Żeby mieć trochę zapasu, kupiłam od razu trzy metry bieżące tego materiału. Jego cena była bardzo przystępna, dlatego uszycie takiego kocyka wyszło taniej niż kupno takiego produktu w sklepie.

Wieczorem, kiedy moje dziecko już spało, wzięłam się za szycie. Dzięki miękkości i rozciągliwości materiału bez problemu uszyłam kocyk w takim rozmiarze i kształcie w jakim potrzebowałam. Byłam bardzo zadowolona z efektu. Sama tkanina była również wysokojakościowa. Nawet po wielu praniach w pralce kolory nie wyblakły, dzięki czemu warto było kupić materiał we wzorki. Materiał w misie to idealne rozwiązanie na dziecięce kocyki, rożki czy ubranka.