Poszukiwania legowisk dla dużych psów

Jakiś czas temu adoptowałam psa ze schroniska. W momencie, kiedy brałam go do domu, był to malutki szczeniaczek. Nie spodziewałam się, że wyrośnie z niego, tak duży pies! Aktualnie musiałam kupić mu nowe legowisko, ponieważ nie mieścił się on już na swoim poprzednim, a mnie zależało na tym, aby było mu wygodnie i żeby nie musiał leżeć i odpoczywać na podłodze.

Potrzebne mi było legowisko dla psa

legowiska dla dużego psaUdałam się do polecanego sklepu zoologicznego, co do którego miałam pewność, że znajdę tam odpowiednie legowiska. Po przyjściu do sklepu od razu poprosiłam sprzedawczynię o pomoc. Pokazała mi ona solidne legowiska dla dużego psa. Jedno z nich spodobało mi się w szczególności. Było to legowisko wykonane z miękkiego materiału, wypełnione od środka specjalną pianką, która izoluje od zimna „ciągnącego” od podłogi. Takie legowisko to świetne rozwiązanie na chłodniejsze jesienne i zimowe dni. Było ona bardzo duże, dlatego mój pies mógł bez problemu się na nim położyć i nawet rozciągnąć. Legowisko było stosunkowo lekkie, dlatego nie miałabym problemów z tym, żeby przenosić go w różne części mieszkania. Dodatkowo materiał, którym było obite był na tyle trwały, że pies nie mógłby go przegryźć, co było dla mnie bardzo ważne. Dawało bowiem gwarancję, że legowisko wytrzyma co najmniej kilka miesięcy i nie będę go musiała zaraz wymieniać tak, jak poprzednie.

Już wkrótce przekonałam się, że to była bardzo dobra decyzja. Zdecydowałam się na zakup tego legowiska bez wahania, ponieważ było dostępne w niezwykle niskiej, przystępnej cenie. Dużą jego zaletą okazało się także to, że do legowiska nie przyczepiała się sierść zwierzaka, dzięki czemu można je było bez problemu wyprać w pralce i szybko wysuszyć. Cieszę się, że wreszcie znalazłam odpowiednie legowiska dla psa tak dużej rasy, jak mój.