Poszukiwania letniego turbanu dla dziecka

Zbliża się lato. Mimo tego, że dni są coraz cieplejsze nie chciałam całkiem rezygnować z zakładania nakrycia głowy mojej dwuletniej córeczce. Córka często szaleje na dworze, a co za tym idzie nawet niewielki wiatr potrafi zawiać jej uszy. Już kilka razy przerabialiśmy zapalenie ucha. Zależało mi na kupieniu nakrycia głowy, które będzie jej zasłaniało uszy, ale będzie z lekkiej, letniej tkaniny.

Zdecydowałam się na letni turbanik

turban na latoPrzyjaciółka, która miała podobny problem ze swoją latoroślą, doradziła mi, że u niej bardzo dobrze sprawdził się turban na lato dla dziecka. Powiedziała mi, że w sklepach można dostać turbany wykonane z bardzo lekkich i przewiewnych materiałów. Dzięki temu są one odpowiednie na ciepłe letnie dni. Dowiedziałam się, że takie turbany są bardzo praktyczne i wygodne zarówno dla dziecka jak i dla rodzica. Można je zawiązać na wiele sposobów w zależności od pogody i preferencji dziecka. Nadają się zarówno do zwykłych codziennych stylizacji, jak i do zakładania na specjalne okazje. Są one bardzo delikatne i nie sprawiają dziecku dyskomfortu podczas noszenia. Wybrałam się do sklepu z odzieżą dziecięcą, aby rozejrzeć się za takimi turbanami. Okazało się, że to ostatnio bardzo popularne i modne wśród rodziców nakrycie głowy dla dziecka. W sklepie był bardzo duży wybór tego typu turbanów. Ostatecznie zdecydowałam się zakupić je dla dziecka.

Wybrałam model wykonany z przewiewnej i lekkiej bawełny, która w dodatku jest materiałem hipoalergicznym. Taki turban bardzo łatwo zakłada się na dziecięcą główkę. Ochrania on uszy dziecka od wiatru, a przy tym główka dziecka nie przegrzewa się, ani nadmiernie nie poci. Jest to bardzo ważne szczególnie w wypadku cieplejszych choć wietrznych dni. Córeczka bardzo chętnie korzysta z tego nakrycia głowy.