Pożyczyłem od sąsiada piłę tarczową do drewna

Ola poprosiła mnie, żebym zbudował drewniany domek gospodarczy na rzeczy do ogrodu. W garażu nie ma na nie już miejsca i wszystko wala się po podwórku. Kupiłem deski i zabrałem się do pracy. Nie pomyślałem, że będę przecież musiał je przyciąć.

Z piłą tarczową do drewna szybko mi poszło

piła tarczowa do drewna globusNie miałem żadnych narzędzi do pracy, które by się do tego nadawały a najlepsza byłaby w tym przypadku piła tarczowa do drewna globus, którą ma mój sąsiad. Mamy dość dobre relacje i postanowiłem poprosić go o pomoc. Na pewno pożyczy mi swoją piłę do drewna. Poszedłem do niego od razu, bo chciałem zrobić tego dnia jak najwięcej. Sąsiad był w domu i miałem szczęście. Często wyjeżdża w delegację i większość czasu spędza poza domem. Jego piła tarczowa do drewna globus jest prawie nowa i sprawna, bo kupił ją w zeszłym roku. Z tego co pamiętam używał jej zaledwie dwa razy. Sąsiad chętnie udzielił mi pomocy i mogłem zająć się przycinaniem desek. Dzięki pożyczonej pile tarczowej do drewna praca poszła mi o wiele szybciej a żona była zszokowana efektami mojego działania. Domek gospodarczy zbuduję szybko i w końcu będzie porządek na terenie naszej posesji. Sąsiadowi postanowiłem odwdzięczyć się za pomoc i kupiłem mu jego ulubiony alkohol. Był mile zaskoczony moim gestem, ale powiedziałem od razu, że pożyczona od niego piła tarczowa do drewna globus pomogła mi się ze wszystkim uporać. Bez jego pomocy stanął bym w miejscu i nic nie byłbym w stanie zrobić. Polecił się na przyszłość i zawsze chętnie mi pomoże.

Domek gospodarczy już stoi. Całkiem ładnie się prezentuje i trzymamy tam wszystkie graty. Żona jest w końcu spokojna, że na posesji panuje porządek. Podziękowała mi za zaangażowanie i wysiłek. Lubię sprawiać swojej żonie przyjemność, którą docenia.