Praktyczny kokon niemowlęcy

Kobiety, które nie mają dzieci i nie są w ciąży, mogą nie wiedzieć czym jest kokon czy gniazdko, które posiada większość niemowlaków. Oczywiście to tylko jeden z szeregu produktów, które z pewnością się przydają w opiece nad maluchem.

Co zawierają kokony niemowlęce?

kokon niemowlęcy zestawKiedyś nasze mamy i babcie nie miały tylu możliwości w postaci pomocy w wychowywaniu dzieci jak dziś, dlatego też było im znacznie ciężej. Obecnie w sklepach z artykułami dla niemowląt znajdziemy niemalże wszystko co będzie nam potrzebne od pierwszego dnia życia malucha. Pomijając łóżeczko, wózek głęboki i ubranka, przyda się pościel oraz kokon niemowlęcy zestaw będzie doskonałym rozwiązaniem, jeżeli jest to nasze pierwsze dziecko. Klasyczny kokon składa się z jednoczęściowego materacyka z podwyższonymi brzegami, w którym możemy dziecko kłaść do spania w jego łóżeczku lub łóżku rodziców. Dzięki wysokim brzegom, maluch nie wypadnie z niego, a my go nie przygnieciemy, kiedy będzie z nami spał. Dodatkową zaletą są sznureczki, którymi możemy ściągnąć brzegi kokonu i tym samym znacznie zmniejszyć jego długość i szerokość. Małe dzieci bardzo lubią, kiedy jest im ciepło i ciasno, dlatego też czują się bezpiecznie ciasno otulone. Wybierając kokon w zestawie, otrzymamy także dopasowany, dwustronny materacyk, który zwiększa komfort malucha, kwadratową płaską poduszkę, motylka stabilizującego główkę dziecka oraz mały kocyk. Wszystkie elementy poza materacykiem, mogą być wykorzystane w łóżeczku lub w wózku maluszka.

Kokony dostępne w sprzedaży mają wiele kolorów i fasonów, przez co każda mama znajdzie idealny model dla swojego dziecka. Mogą one być jedno lub dwustronne, w kształcie koła albo owalu. Nie są drogie, zatem warto w nie zainwestować, bo na pewno się przydadzą.