Precyzyjne cięcie laserowe

W cięciu laserowym nie ma potrzeby wyrównywania lub mocowania tworzywa. Użytkownik nie może wchodzić w kontakt z otwartymi lub przesuwającymi się częściami maszyny. Nie trzeba dodawać, że laser powinien spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa w każdych okolicznościach. Lasery oferują najwyższą jakość, niezawodność, działanie i szybkość.

Jakie zastosowanie ma cięcie laserem?

cięcie laseroweCięcie wiązką lasera przewyższa standardowe systemy cięcia pod względem prędkości, wydajności i produktywności. Istotne jest, aby wiedzieć, że cięcie laserowe jest teraz łatwiejsze i szybsze aniżeli do tej pory i może być wykorzystane w wielu gałęziach gospodarki. Innowacyjne lasery tnące są aktualnie dostępne dla szerokiego zakresu zastosowań, takich jak akrylowe i laserowe cięcie modeli architektonicznych, folii, plakatów, papierów, zabawek, drewna i innych. Lasery tnące, używane we wszystkich możliwych gałęziach przemysłu, zapewniają czyste, szybkie i wysokiej jakości cięcie. Lasery tnące są bardzo łatwe w przystosowaniu do różnych zastosowań. Zastosowanie wiązki lasera umożliwia łatwą i ekonomiczną produkcję nie tylko małych partii, ale również produkcję masową. Cięcie laserowe jest stosowane w produkcji zarówno małych, jak i dużych przedmiotów. Lasery mogą być wyposażone w zintegrowaną kamerę, która wykrywa ogrodzenie, umożliwiając precyzyjne i w pełni automatyczne pozycjonowanie linii cięcia, nawet jeśli przedmiot obrabiany jest wygięty, rozciągnięty lub zniekształcony w stosunku do oryginalnego projektu.

Cięcie laserowe jest procesem obróbki cieplnej, w którym następuje obróbka zjawiska spalania, topnienia, odparowywania i spalania części przetworzonego materiału. Lasery tnące zapewniają perfekcyjne cięcie i gładkie, czyste krawędzie, które nie strzępią się. Podczas obróbki akrylu powstają, że tak powiem, błyszczące krawędzie.