Producenci pościeli dziecięcych w Europie

Wielu producentów swoje zakłady przenosi do krajów azjatyckich, ponieważ normy, które muszą spełniać są mniej wymagające, niż europejskie. Unia europejska stosuje restrykcyjne zasady, które dbają o nabywców towarów, stąd ceny od europejskich producentów są zawsze wyższe. Jakie normy musi spełniać fabryka? Jak bardzo są restrykcyjne?

Europejscy producenci – normy, zakazy, nakazy

producent pościeli dla dzieciZajmując się wytwarzaniem danego dobra musimy zadbać o to, by spełniało wszystkie potrzebne wymogi. Nie zawsze chodzi konkretnie o produkt, lecz nawet o budynek produkcyjny i jego otoczenie, oraz to, jaki wpływ wywiera na atmosferę. Posługując się przykładem produkcji pościeli dziecięcej można łatwo opisać wszystkie normy, zakazy i nakazy. Zacznijmy od samego początku, czyli materiału. Musi przejść wiele prób, wytrzymałościowych, jakościowych oraz zdrowotnych. Nie może powodować alergii, ani być zbyt słaby jakościowo. Technika wytwarzania również jest regulowana przez prawo. Najważniejsze jest, aby personel pracujący przy maszynach miał zapewnione bezpieczeństwo i higienę pracy. Producent musi respektować ich prawa. Po wyprodukowaniu producent pościeli dla dzieci powinien dołożyć starań, aby produkty były poprawnie zapakowane, w odpowiednią folię wraz z dołączoną metką zawierającą opis dotyczący materiału wykonania. Fabryka nie może notować zbyt dużej emisji gazów cieplarnianych oraz powinna unikać zanieczyszczania pobliskich cieków wodnych, również tych podziemnych.

Norm jest wiele więcej. Planując taką działalność gospodarczą w Polsce i krajach unijnych należy poznać cały kodeks prawny. Niestosowanie się do nich grozi wysokimi karami finansowymi, a w skrajnych przypadkach zamknięciem działalności. Narażanie się na taką stratę jest absurdalne, każdy przedsiębiorca z pewnością to zrozumie.