chłodziarki przemysłowe

Przechowywanie owoców i warzyw w chłodziarkach

Przechowywanie owoców i warzyw to kwestia sporna. W marketach mamy je zazwyczaj umieszczone w sekcjach chłodzonych. Dzięki temu nie tracą one swojej sprężystości i chrupkości. Po przybyciu do domu pakujemy wszystko do lodówki.

Czy lady chłodnicze to dobre miejsce dla owoców i warzyw?

chłodziarki przemysłoweCzy jest to jednak dobre rozwiązanie? Wielokrotnie umieszczałam marchew i banany w lodówce. Wydawało mi się to oczywistym krokiem. Z biegiem czasu jednak zauważyłam, że moje warzywa bardzo wiotczeją a banany są praktycznie całe czarne po dwóch dniach. Jedynym rozwiązaniem wydawała się więc zamrażarka przeszklona. W niej lądowały moje warzywa pokrojone już w kostkę do zup. Taka szafa chłodnicza nie nadawała się jednak do bananów czy innych owoców. Arbuzy i porzeczki spokojnie mogły spędzić w lodówce nawet tydzień. Dla bananów wybrałam natomiast zwykłą miskę na owoce postawioną na szafce. Taka lada i witryna chłodnicza w supermarkecie, nie może jednak się równać warunkom domowym. Czasem niepotrzebnie jest coś wrzucać do lodówki, gdyż szybciej ono straci swój smak i wygląd. Gdy mam tylko czas, kroje swoje warzywa na plastry i w taki sposób je mrożę. Robię to dla swojej własnej wygody. Nie lubię kupować paczek z mrożonkami bo zazwyczaj mają wysoką cenę. Za kilogram marchewki zapłacę 2 złote a w takiej paczce będę miała tylko znikome jej ilości.

 

Bardzo często również przechowuje owoce i warzywa w specjalnych do tego pudełeczkach. Można kupić je w fajnych kształtach banana, pomarańczy czy jabłka. Zdecydowanie mogę polecić takie rozwiązanie każdej zatroskanej pani domu.

 

Tekst napisany w oparciu o informacje ze strony http://cb-chlodnictwo.pl/kategoria-produktu/wyposazenie-sklepow/zamrazarki/