Rekomendowana kasa fiskalna

W odniesieniu do urządzeń fiskalnych, to nie ma lepszego o gorszego producenta, ponieważ każdy produkuje sprzęt podobnej jakości. Choć kasy czy drukarki mogą różnie wyglądać, to jednak pełnia te same funkcje i działają na podobnej zasadzie.

Co muszą posiadać kasy fiskalne?

kasa fiskalna z gdańskaWśród urządzeń fiskalnych, przedsiębiorcy mogą wybierać kasy lub drukarki. Są to nowoczesne urządzenia, które służą do rejestrowania sprzedaży detalicznej. Choć niekiedy ma stacjach benzynowych czy w niektórych restauracjach można znaleźć kasy, na których możliwe jest generowanie faktur. Przeważnie są kupowane kasy stacjonarne, gdyż wymagają jedynie podłączenia do źródła zasilania. Są także samodzielnymi urządzeniami, które nie muszą być łączone z żadnymi programami. Zupełnie inaczej jest z drukarkami, które muszą być połączone z programem do prowadzenia sprzedaży, gdyż same służą głównie do drukowania. Niejedna kasa fiskalna z Gdańska jest dostępna w przystępnej cenie, która dodatkowo jest niższa o kilka procent niż w innych miastach. Trzeba pamiętać, że każdy przedsiębiorca, który nabywa pierwszą kasę fiskalną, może się ubiegać o uzyskanie dofinansowania na jej zakup. Jest to kwota w maksymalnej wysokości siedemset złotych i można ją tylko raz otrzymać. Przeciętne ceny kas fiskalnych to około półtora tysiąca złotych, ale znajdziemy także tańsze. Kasy za tysiąc złotych także są wysokiej jakości, chociaż mają mniejszą pamięć i często również nieco mniej funkcji. Nie mniej jednak świetnie się sprawdzą w małych firmach.

To, o czym musi pamiętać przedsiębiorca, to wykonywanie regularnych przeglądów technicznych kasy, ponieważ prawo nakazuje przeprowadzanie ich nie rzadziej niż raz na dwa lata. W razie kontroli z urzędu, trzeba będzie okazać jego potwierdzenie.