Restauracja w stylu loftowym

 

Kluczem sukcesu restauracji jest nie tylko dobre jedzenie, ale także jej wystrój. W końcu jaki klient wejdzie do nieciekawie wyglądającego lokalu? Obecnie bardzo w modzie są restauracje w stylu loftowym. Podpowiadamy jak nie drogo i łatwo zaaranżować knajpkę na wzór industrialny. 

Meble loftowe do restauracji

loftowe meblePlusem stylu industrialnego jest to, że możemy wykorzystać tak zwane odpady. Butelki po piwach mogą sprawdzić się jako świeczniki, czy wazony bądź klosze lamp, skrzynki po warzywach można użyć jako półki na książki czy dodatki. Puszki po konserwach można wykorzystać jako świeczniki na wkłady. Nawet cegły po rozbiórce budynku idealnie nadadzą się na ozdobę ściany. Styl industrialny nie wymaga wielu dodatków, gdyż jest raczej surowy i minimalistyczny. Zaś loftowe meble powinny być jak najbardziej proste. Materiałem dominującym do ich budowy powinien być metal, a także szkło. Mebli do restauracji w stylu loftowym można szukać w pchlich targach, a także wyprzedażach upadłych bądź remontujących się biurowców czy fabryk. Idealnie do wnętrza loftowego sprawdzą się metalowe szafki, czy szklane stoliki. Jako siedziska najlepiej sprawdzą się skórzane sofy, plastikowe bądź metalowe krzesła i stołki barowe. Najlepiej jeżeli decydujemy się na meble drewniane dobrać takie, które mocno będą łączone z metalem na przykład stoliki z metalowymi nogami i jedynie drewnianym blatem. Dominującymi kolorami w aranżacji industrialnej powinny być biel, czerń oraz szary. Koloru nadać można poprzez czerwoną cegłę na ścianie, a także drewniane dodatki.

Jeśli chcemy mieć w restauracji kwiaty, pamiętajmy że nie mogą one dominować. Powinny być tylko drobnym urozmaiceniem, najlepiej by były to rośliny liściaste. Lepiej zrezygnować także z ozdobnych poduszek, czy serwetek. Prosta metalowa forma, to przewodni motyw stylu loftowego.