Skuteczne biostymulatory w rolnictwie

 

Rośliny tak samo jak zwierzęta potrzebują codziennej pielęgnacji, choć nieco innej. Przede wszystkim potrzebują wody i słońca oraz odpowiedniego nawożenia.  Jeżeli chcemy aby szybko rosły, dawały obfite plony i piękne kwiaty, to koniecznie trzeba je wzmacniać.

Do czego służy biostymulator roślin?

biostymulatory w rolnictwieSama nazwa niczego nie mówi osobie, która nie jest związana z tematem rolnictwa czy ogrodnictwa. Może nawet sugerować jakiś środek chemiczny którzy sztucznie stymuluje rośliny. Jednak nie ma to nic wspólnego z prawdą, gdyż biostymulatory w rolnictwie są stosowane od bardzo dawna i co najważniejsze są bezpieczne dla roślin i dla środowiska. W ich składzie znajdują się wyłącznie naturalne składniki, które odpowiadają za sterowanie i przyśpieszanie procesów życiowych, zwiększają odporność roślin czy stymulują rozwój korzeni i liści. Dzięki temu rośliny są lepsze jakościowo, mocniejsze, lepiej pobierają składniki odżywcze z gleby i dają większe plony. W sprzedaży znajdziemy biostymulatory przeznaczone dla sadownictwa i ogrodnictwa, które różnią się składem i działaniem oraz dostosowane do roślin domowych. W składzie stymulatorów wzrostu roślin mogą się znaleźć fitohormony, które są naturalnymi regulatorami wzrost i pochodzą z alg morskich, szereg aminokwasów, witamin i minerałów, które są niezbędne roślinom do wzrostu i rozwoju, a także organizmy antagonistyczne takie jak grzyby czy bakterie, które celowo ograniczają występowanie niepożądanych organizmów w otoczeniu rośliny.

Szczególnie w rolnictwie liczy się jakość roślin, gdyż dają one plony będące obiektem sprzedaży. Każdy rolnik pragnie mieć obfite zbiory, zatem stosuje odpowiednie środki wzmacniające. Biostymulatory jako jedne z nielicznych są całkowicie naturalne i bezpieczne.