Skuter dla osoby z niepełnosprawnością

 

Osoby niepełnosprawne potrzebują sprzętów, które zwrócą im poniekąd wolność i swobodę. Jednym z takich sprzętów jest oczywiście wózek elektryczny. Ostatnimi czasy bardzo popularny i nieco zastępujący klasyczny wózek inwalidzki.

Dlaczego warto wybrać właśnie skuter?

skuter elektryczny trójkołowyUtrata sprawności ruchowej może być chwilowa, ale może dotyczyć już całego życia. Bez względu jednak w jakim dana osoba jest stanie, trzeba jej pomagać. Ciepłe słowo i rozmowa zawsze są potrzebne, ale nic nie zastąpi stanowczego działania. Osoby niepełnosprawne zawsze na początku boją się działać. Myślą, że sobie nie poradzą w nowej sytuacji i bardzo często nie chcą ruszać się same z domu. Dlatego trzeba dać im powód do opuszczania czterech ścian i pojazd, który będzie podczas takich wypraw niezawodny. Taki właśnie jest skuter elektryczny trójkołowy. Przede wszystkim takie skutery osiągają dość duże prędkości. Osoba niepełnosprawna może zatem bardzo szybko się przemieszczać, jeździć po parku spoglądając na bawiącego się wnuka, a nawet się z nim ścigać. To ogromny komfort dla każdej osoby z niepełnosprawnością. Jest to bowiem choć namiastka dawnego życia, a to przecież dopiero początek. Im bardziej taka osoba przyzwyczai się do takiego skutera, tym szybciej zacznie sama wybierać się na dłuższe wyprawy. Być może nieco się ośmieli i pozna inne osoby z okolicy, które również na takich skuterach się poruszają. Najważniejsze jednak to dać takiej osobie swobodę i możliwość wyjścia z domu bez pomocy oraz opieki innych.

Skuter elektryczny daje ogromną swobodę i komfort. Osoba niepełnosprawna może na takim skuterze pojechać do sklepu po zakupy, jechać na przejażdżkę po parku, a nawet się z kimś ścigać. Z pewnością ten sprzęt w dużej mierze pomaga zapomnieć o niepełnosprawności.