Specjalne czynności z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy

Razem z moim stryjem Marianem założyliśmy hurtownię przetworów mlecznych. Już podczas oglądania lokalu postanowiliśmy, że będziemy wynajmować zewnętrzne służby BHP, by stale nadzorowały poziom bezpieczeństwa w miejscu. Przede wszystkim chodziło nam o to, by pracownicy czuli się dobrze.

Profesjonalny zakres usług Bezpieczeństwa i Higieny Pracy

profesjonalne usługi bhp ŁódźJa i mój stryj mieliśmy taki plan, by zewnętrzna firma robiła wszelkie czynności BHP w naszym lokalu. Ze względu na wysokie regały i wąskie przejścia komunikacyjne, trzeba było wszystko dobrze oznaczyć. Profesjonalne usługi BHP Łódź to przede wszystkim merytoryczne przeszkolenie człowieka i wdrożenie go w miejsce, gdzie będzie wykonywał swoje obowiązki. Bardzo ważne jest też, by wiedział, gdzie znajdują się gaśnice oraz znajdują się wyjścia ewakuacyjne. Mój stryj twierdzi, że nie zaszkodzi też ustalić specjalnych zmian na wózkach widłowych. Wiedziałem, że przestrzeń jest tak zaplanowana konstrukcyjnie, iż o zdarzenie niepożądane nie trudno. Staraliśmy się odpowiednie rozlokować towar, żeby jak najbardziej zmniejszyć szansę na wystąpienie takich sytuacji. Kolejną sprawą, dlaczego warto zaufać firmie zewnętrznej to kwestia związane ze wszystkimi nowinkami. Jak wiadomo, prawo zmienia się często, dlatego najlepiej znać kogoś, kto z łatwością się w tym orientuje. Poza tym, istotne jest też rozeznanie w całym sprzęcie zabezpieczającym zdrowi i życie pracownika.

Razem ze stryjem nie żałujemy, że zainwestowaliśmy swoje środki finansowe w firmę zewnętrzną, która świadczy takie profesjonalne usługi. Przynajmniej wiemy, że pracownicy mogą czuć się bezpieczni w swoim miejscu pracy. Uważam, że zagadnienia związane z bezpieczeństwem są bardzo istotne w takiej branży, jak nasza. Ryzyko istnieje zawsze, ale możemy je kontrolować.