Specjalne szlabany o dużej wytrzymałości

 

Wiele placówek rządowych, mundurowych lub takich na teren których wjazd dostają tylko osoby uprawnione lub ze specjalnymi przepustkami. Wjazdu do takich placówek strzegą najczęściej specjalnie wzmocnione szlabany wyposażone w specjalne systemy sprawdzające czy dana osoba ma prawo wjechać na teren zamkniętej placówki.

Zalety wytrzymałego szlabanu

wytrzymałe szlabanyTego typu szlabany można zauważyć coraz częściej na ulicach polskich miast. Powodem tego jest to, że wytrzymałe szlabany idealnie sprawdzają się przy wjazdach do różnych instytucji, tereny prywatne lub miejskie parkingi. Posiadają wiele zalet. Są zbudowane z bardzo wytrzymałej i elastycznej obudowy z blachy o grubości około 2 mm. Malowane są specjalną metodą farbą która jest odporna promienie słoneczne, kurz oraz wilgoć. Wytrzymałe szlabany posiadają zamontowany mechanizm antykolizyjny to znaczy w przypadku uderzenia nie zostanie w żaden sposób wygięty tylko ramię zostanie odłączone od zamontowanej w nim obejmy. Często zdarza się, że po otwarciu szlabanu próbuje przejechać kolejny samochód lub przejść człowiek. Wytrzymałe szlabany wyposażone są w czujnik obiektów. Czyli w przypadku wykrycia jakiegoś obiektu podczas opadania ramię wróci automatycznie do maksymalnej podniesionej pozycji. Istniej możliwość podłączenia ich do inteligentnych systemów parkingowych, lub fotokomórek co sprawi, że w stu procentach będą bezobsługowe. Posiadają takie funkcje jak priorytetowe otwarcie lub zamkniecie funkcja ta działa w taki sposób, że w przypadku zamykania szlaban otrzyma sygnał z pilota o otwarciu zatrzyma się proces zamykanie i natychmiast się otworzy.

Podsumowując dzisiejsza nowoczesna technika umieszczana jest również w takich urządzeniach jak szlaban. Tego typu urządzenia będą spotykane coraz częściej na naszych ulicach z powodu swojej niezawodności oraz wytrzymałości na różne czynniki zewnętrzne. Idealnie współgrają z różnymi zaporami montowanymi w ziemi.