Śpiworki dla małych dzieci

Każdy noworodek śpi bardzo dużo w ciągu dnia. Dziecko bezpiecznie czuje się mocno otulone niczym w łonie matki. Dlatego dla dzieci idealne są śpiworki i otulacze. Takich w sprzedaży jest bardzo dużo. Najczęściej kupimy otulacze z małych polskich szwalni, które zajmują się produkcją typu hand made. Cena za takie śpiworki to koszt około 100- 200 złotych.

Śpiworki i otulacze do spania

śpiworki z nogawkami do spaniaCiepłe śpiworki z nogawkami do spania będą idealne dla noworodków. Takie śpiworki dostępne są w różnych wzorach i kolorach. Zdecydowanie ważniejsze jest ich wykonanie oraz użyte materiały. Dodatkowo ich grubość ma największe znaczenie jeśli chodzi o zapewnienie naszemu maluszkowi odpowiedniej temperatury. Śpiwory do spania wewnątrz posiadają cienkie ocieplenie. W ten sposób dziecko nie zmarznie, ani się nie przegrzeje. Większość ze śpiworków ma w okolicy pach wszyte gumki, które sprawią, że nasze dziecko nie wysunie się z niego podczas snu. Całość zamykana jest na zamek błyskawiczny najlepiej plastikowy, bardzo dobrze zabezpieczony. Dziecko podczas snu często wierzga nóżkami dlatego dla niego najlepsze będą śpiworki z nogawkami. Taki śpiworek może zastąpić klasyczna pościel ponieważ dziecko jest cały czas pod przykryciem. Dziecko nie wstanie zmarznięte, a rodzic się o to nie musi martwić.

Śpiworki muszą być przede wszystkim bardzo dobrze wyprofilowane. Tak by podczas snu dziecko nie wjechało całym ciałem do środka śpiwora. Zamki w takich śpiworach musza być odpinane z góry do dołu by dziecko nie miało możliwości dotykania buzią zapięcia. Przede wszystkim ważny jest także materiał na otulacz. Nie może to być słabo przepuszczający powietrze poliester. Dla dzieci najlepsze są ubrania i akcesoria wykonane ze 100 % bawełny, która zapewnia przepływ powietrza.