Sposób nawożenia roślin

Większość osób zakupy warzywne robi w okolicznych sklepach czy na targach, gdyż mamy poczucie, że dostępne są w nich najlepszej jakości produkty. Przeważenie bardzo apetycznie wyglądają, świeżo pachną i mają też dość wysoką cenę.

Z czego jest nawóz do warzyw?

nawozy ekologiczne do warzywJednym z podstawowych produktów w naszej diecie są warzywa, gdyż stanowią jedno z najlepszych źródeł witamin i minerałów. Jednakże aby mogły one być dla nas naprawdę zdrowe, muszą pochodzić ze sprawdzonych źródeł, czyli najlepiej od ekologicznych rolników. W zwykłych uprawach na masową skalę, bardzo często są stosowane pestycydy, sztuczne nawozy czy inne środki chemiczne, niepozostające obojętne dla jakości warzyw. Na ekologicznych plantacja są stosowane jedynie naturalne metody oraz środki bez zawartości chemii. Przykładem są nawozy ekologiczne do warzyw, które produkowane są na bazie ekstraktów i wyciągów roślinnych. Co istotne, ich stosowanie jest całkowicie bezpieczne dla rośliny oraz dla środowiska, dlatego też są tak często wybierane. Można je bez problemu kupić w każdym sklepie ogrodniczym albo w internecie w atrakcyjnej cenie. Obecnie nawozy są produkowane w formie płynu, który w odpowiednich dawkach aplikuje się bezpośrednio do gleby lub też jako granulat, rozkładający się w ziemi. Jego zastosowanie ma znaczący wpływ na jakość warzyw, ponieważ sprawia, że są one smaczniejsze i większe, a do tego bardziej odporne na wahania temperatur. Jednakże trzeba pamiętać, że warzywa można nawozić tylko w określonym momencie roku.

Specjaliści zalecają, aby nawozić warzywa tylko naturalnymi nawozami, gdyż dają one najlepsze rezultaty. Ponadto nawóz korzystnie wpływa na plony, a także na jakość rośliny. Z pewnością ma ona większe i mocniejsze korzenie oraz liście, które wpływają na efektywniejszą fotosyntezę.