Sprawne falowniki do fotowoltaiki

Korzystanie z paneli solarnych jest dość proste, ale dopiero wtedy, kiedy ich model jest właściwie dobrany do konkretnych potrzeb. Każdy może zużywać inną ilość energii elektrycznej w codziennym funkcjonowaniu, zatem jego zapotrzebowanie będzie różne.

Do czego służy falownik?

falownik do fotowoltaiki 20kwBudowa paneli fotowoltaicznych jest dość prosta, gdyż nie zawierają one wielu elementów, ale za to odgrywają one ogromne znaczenie. Przede wszystkim panele solarne składają się z modułów, w których znajdują się ogniwa fotowoltaiczne, które odpowiadają za zbieranie z otoczenia energii słonecznej, a następnie przesyłanie jej do falownika. Poza tym kolejną warstwą modułów jest folia PET oraz folia EVA i szkło hartowane. Jednak najważniejszą częścią całej instalacji jest falownik do fotowoltaiki 20kw, którego zadaniem jest przetwarzanie prądu stałego na prąd zmienny. Jest to konieczne, ponieważ w naszych gniazdach płynie prąd przemienny. Falownik, czyli inwerter jest urządzeniem o wielkości skrzynki z bezpiecznikami, która montowana jest przeważnie na ścianie w piwnicy lub pomieszczeniu gospodarczym. Jego sprawność jest kluczowa dla działania całej instalacji solarnej, dlatego im będzie on wyższa, tym mniej energii inwerter będzie pobierać na swoje działanie, a tym  samym nie będzie się przegrzewać. To z kolei sprawi, że falownik będzie działał bez zarzutu przez długie lata. Każda awaria tego ważnego urządzenia, oznacza przerwy w dostępie do energii elektrycznej. Również długa gwarancja i klasa ochronności IP ma znacznie.

Jeżeli decydujemy się na zakup paneli fotowoltaicznych, to najlepiej skorzystać z usługi montażu, która przeważnie jest w pakiecie ze wszystkimi elementami instalacji. Dzięki temu będzie ona działać niezawodnie przez długie lata i osiągać najwyższą wydajność.