Spraye do malowania felgi

 

Felgi z racji tego, że znajdują się blisko asfaltu, to narażone są na bardzo szybkie niszczenie. Odbijające się kamienie z drogi uderzają w felgi rysują je. Po dłuższym czasie użytkowania danego kompletu felg nie wyglądają one zbyt ładnie i trzeba poddać je renowacji albo wymienić je na nowe.

Samodzielna renowacja felgi

spray do felgNajłatwiejszym sposobem na odnowienie felg w swoim samochodzie jest ich ponowne odmalowanie. Idealnie do tego nada się spray do felg. Na rynku dostępne są spraye w różnych kolorach, dzięki temu bez problemu znajdziemy lakier, który będzie dobrze pasować do naszego samochodu. Malowanie tego rodzaju farbą jest bardzo proste. Najpierw musimy przygotować w odpowiedni sposób powierzchnię, którą zamierzamy pomalować. Powinniśmy zacząć od usunięcia starego lakieru. W tym celu możemy użyć piaskarki. Po usunięciu starej warstwy lakieru, musimy odtłuścić całą powierzchnię felgi. Na tak przygotowaną felgę możemy nakładać lakier. Przed rozpoczęciem malowania musimy porządnie wstrząsnąć puszką z lakierem, aby się dobrze wymieszał. Następnie nakładamy lakier na felgę w możliwie jak najbardziej równomierny sposób. Po nałożeniu lakieru na całą felgę odstawiamy ją do wyschnięcia. Po nałożeniu od dwóch do trzech warstw felga jest gotowa do ponownego montażu. Lakier charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, dzięki temu felga będzie dobrze wyglądać przez dłuższy czas.

Tego rodzaju spraye dostępne są w sklepach motoryzacyjnych za kwotę około dwudziestu złotych. Dzięki temu tanim kosztem możemy sprawić, że nasze stare felgi będą bardzo dobrze wyglądać, można powiedzieć, że będą wyglądać jak nowe. Oczywiście o ile dobrze nałożymy lakier na felgę. Wykonanie takiej renowacji nie potrwa dłużej niż jeden dzień.