Sprzęt potrzebny do rehabilitacji

 

Do podstawowych przyrządów rehabilitacyjnych należą tzw. półkule sensoryczne czyli jeżyki rehabilitacyjne. Oczywiście mowa tutaj o takiej podstawowej rehabilitacji, która poprawia receptory czuciowe oraz poprawia ukrwienie. Bardzo często w salkach do ćwiczeń czy do korekcji wad postawy można spotkać takie Jerzyki, które również można kupić na popularnych stronach w internecie.

Jeżyki potrzebne w rehabilitacji

jeżyki rehabilitacyjneZdecydowanie do tańszych przyrządów rehabilitacyjnych należą jeżyki rehabilitacyjne. Koszt za niego to około 30 zł. Najważniejsze jest by kupować takie półkulę sensoryczne od polskich producentów, którzy stawiają na najwyższą jakość. Przede wszystkim musi być informacja, że są to jeżyki wykonane sa testowanych surowców, nie zawierają ftalanów, BPA oraz metali ciężkich. Takie jeżyki można stosować także do zabawy w naszych domach dla dzieci. Są uatrakcyjnienie zajęć grupowych. Zdecydowanie takie stożkowe walce, które mają wypustki pobudzają świetnie receptory czuciowe. Nadają się także do poprawy korekcji wad postawy oraz masażu stóp. Dziecko, które uczy się stać na takim jeżyku świetnie ćwiczymy równowagę. Leczymy przy pomocy jeżyków płaskostopie oraz koślawość kończyn dolnych u dzieci. Zmniejszamy tak że napięcie mięśniowe.

Ćwiczenia poprawiające postawę u naszych najmłodszych dzieci mogą odbywać się także w naszym domu, a nie tylko w salkach rehabilitacyjnych. U dzieci, które w wieku przed szkolnym lub szkolne mają stwierdzone wady postawy z pewnością zalatany poćwiczenia właśnie u rehabilitanta. Tam z pewnością znajdziemy jeżyki rehabilitacyjne, które świetnie masują stopy naszych dzieci, uczą złapania równowagi i poprawiają krążenie. Nie są one drogie zatem spokojnie możemy je zakupić także do naszych domów. Zajęcia z jeżykami będą zapewne bardzo atrakcyjne nawet dla najmłodszych dzieci..