Stylowy zestaw mebli łazienkowych

 

Nigdy nie należy umieszczać w łazience mebli przeznaczonych do innych pomieszczeń. Na przykład szafa w salonie zostanie zniszczona w mgnieniu oka pod wpływem wilgoci. Warto zatem wiedzieć, co należy wziąć pod uwagę wybierając meble łazienkowe i jakie są najpopularniejsze trendy.

Jaki zestaw mebli łazienkowych wybrać?

elegancki zestaw mebli łazienkowych z umywalkąMeble łazienkowe powinny być nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne. Po pierwsze, jego powierzchnia musi być odporna na wilgoć, której nie brakuje w łazience. Muszą być także inteligentnie ustawione. Przy wyborze mebli łazienkowych należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Przed zlewozmywakiem i toaletą powinno być około 70 cm wolnej przestrzeni. Pozwoli to na korzystanie z tych urządzeń. Ma to oczywiście zastosowanie tylko do modeli drewnianych i nie potrzebujemy się martwić o szkło. Tylna część szafki jest często lepiej narażona na działanie wody, ponieważ często skrapla się na płytkach. Odwrotna strona szafki łazienkowej nie może stykać się z płytkami ceramicznymi. Warto mieć mały otwór tak, aby woda nie dostała się wprost do szafy. Należy zwrócić uwagę na to, aby meble łazienkowe zostały zabezpieczone przed korozją. Tutaj doskonale sprawdzi się elegancki zestaw mebli łazienkowych z umywalką. Nigdy nie należy umieszczać w łazience mebli przeznaczonych do innych pomieszczeń. Rozwiązanie to jest pozornie tańsze, ale w dłuższej perspektywie nie jest opłacalne. Na przykład szafa w salonie zostanie zniszczona w mgnieniu oka pod wpływem wilgoci.

W ostatnich sezonach pojawiło się kilka trendów w szafach łazienkowych i innych meblach łazienkowych. Projektanci promują modele z rzeźbionymi drzwiami lub akcesoriami. Meble szklane są bardzo praktyczne, ponieważ łatwo utrzymać je w czystości, a także dlatego, że mają doskonałą odporność na wilgoć.