Suwaki wykorzystwane w odzieży

Któż z nas nie znalazł się w sytuacji, kiedy zepsuł nam się zamek w kurtce? Znalazłoby się parę osób. Na szczęście są to rzeczy, które łatwo dostać w każdej pasmanterii. Musimy tylko wiedzieć, jaki zamek chcemy zakupić i jaką powinien mieć długość. Potem możemy dać go krawcowej do wszycia lub jeśli umiemy, zrobić to samodzielnie.

Zamki w pasmanteriach

odzieżowe zamki pasmanteryjnePasmanteria kojarzy się ze sklepem w którym jest  dużo drobnych rzeczy przeznaczonych do wszycia i wyrobów krawieckich, takich jak zamki, guziki, igły, nici, gumki, tasiemki, sznurówki i wiele innych małych elementów dekoracyjnych. Pośród asortymentu, jakim są odzieżowe zamki pasmanteryjne możemy znaleźć zamki błyskawiczne. W zależności  od tego jak bywają wszyte, dzielą się na zamki błyskawiczne rozdzielcze i  suwaki nierozdzielcze. Te zaś dzielą się, przede wszystkim pod względem z jakiego materiału zostały wykonane na  zamki z metalowymi cząstkami  lub zrobione  z plastiku. Wydaje się, że to tylko zwykły zamek odzieżowy, jednak wcale tak nie jest. Istnieje jeszcze podział tych suwaków ze względu na rodzaje. Tutaj mamy zamki rozdzielcze oraz nierozdzielcze a dodatkowo wśród nich możemy wyróżnić jeszcze takie odzieżowe zamki pasmanteryjne jak : błyskawiczne żyłkowe, które są  wykorzystywane do wykonywania zapięć w bluzach, swetrach, kurtkach, itp. Kolejne to zamki kostkowe , które jak zamki żyłkowe służą do wykonywania zapięć w bluzach, torbach itp. Następnymi typami zamków są suwaki metalowe, kryte oraz wodoodporne. 

Nikt chyba nie spodziewał się, że jest aż tyle rodzajów produktów, jakimi są odzieżowe zamki pasmanteryjne, które mają wiele zastosowań. Dobrze czasem zorientować się w tym temacie, ponieważ znacznie ułatwi nam to naprawę lub wymianę zniszczonych suwaków w odzieży.