tabliczki metalowe

Tabliczki metalowe i zażalenia klienta

Przyszedł do znanej firmy, w której pracuję pewnego dnia klient z reklamacją. Mówił, że z jego sprzętem coś jest nie tak i on go kupił, ale się nie przyjrzał i nie może teraz użytkować tego urządzenia. Mówił właśnie tak, jak ja piszę. Był chyba człowiekiem nie do końca orientującym się w zasadach poprawnego formułowania zdań.

Tabliczki metalowe są potrzebne?

tabliczki metaloweMożna by trochę ponarzekać na jego styl wypowiedzi, ale nie o to teraz przecież chodzi. Chciałam tylko podkreślić, że był to człowiek dość dziwny. W każdym razie w całej aferze, jaką wywołał chodziło o to, że odpadła tabliczka znamionowa. Okazało się, że zakupiony przezeń sprzęt jak najbardziej działał bez zarzutu. On jednak wiedział, że tabliczki znamionowe muszą być na każdym produkcie, a ten towar jej nie miał. Narobił więc facet hałasu o nic, bo przecież komu takie tabliczki metalowe są potrzebne do szczęścia. Podejrzewam, że tak naprawdę nikt na nie nie zwraca uwagi. Ten koleś jednak zwracał i się czepiał. Nie wiedzieliśmy, co mamy napisać w formularzu reklamacyjnym. Nie byliśmy przygotowani na to, że kiedy wytknie się nam brakujące tabliczki grawerowane. Byliśmy pewni co do pochodzenia tego sprzętu i jego producenta, bo obok stały identyczne, które miały tabliczki znamionowe. Wiedzieliśmy, że to nie żadna fuszerka ani nic takiego. Nie wiadomo tylko było, co zrobić w takiej nietypowej sytuacji.

Po prostu postanowiliśmy w końcu wymienić temu panu sprzęt na posiadający tabliczkę. Jakoś to umotywowaliśmy w formularzu i wszyscy byli zadowoleni. Sprawdziliśmy wcześniej czy na pewno oddany sprzęt działa i kiedy go wyciągnęliśmy z kartonu okazało się, że w nim znajduje się urwana tabliczka znamionowa. Musiała po prostu jakoś odpaść.