Tania paleta jednorazowa

Standardowe palety drewniane, podczas gdy bardzo przydatne, często okazują się być dość problematyczne, zwłaszcza gdy w grę wchodzi odzyskanie ich od klienta. Niejednokrotnie bowiem musieliśmy zmagać się z sytuacją w której klient musiał być wielokrotnie wzywany do zwrócenia palet wielorazowych objętych obowiązkiem zwrotu.

Palety jednorazowego użycia

palety jednorazowe producentBy wyeliminować problem klientów nie zwracających palet po dostawie, zdecydowaliśmy się przestawić na warianty jednorazowe. Palety jednorazowego użycia są nie tylko znacznie tańsze niż standardowe palety drewniane, ale również na tyle trwałe, by dostawa mogła być wykonana bezpiecznie. Wszystkie palety jednorazowe producent wykonuje z materiałów ekologicznych. Przede wszystkim w ofercie producenta od którego zaopatrujemy się w palety są warianty ze sklejki poodpadowej i plastiku pochodzącego w całości z recyklingu. Mają one rozmiary identyczne do tych posiadanych przez wersje drewniane, i mogą być używane do załadowania ładunku ważącego maksymalnie jedną tonę bez ryzyka uszkodzenia. Jednorazowe palety są znacznie lepszym nośnikiem do wykonywania dostaw dla klientów, gdyż są przeznaczone tylko do jednorazowego użytku, jak sama nazwa wskazuje, więc nie muszą być zwracane, a te które zostały już wykorzystane do wykonania dostawy i zwrócone z jakiegokolwiek powodu mogą być używane jako miejsce do składowania materiałów o mniejszej wadze.

Są bowiem dość wytrzymałe, i mogą posłużyć długo, jeśli nie będą przeciążane w znaczny sposób. Koszt zestawu palet jest podobny do ceny jednej dużej drewnianej palety, a na dłuższą metę jest również bardziej opłacalny. Zakup zestawu jednorazowych palet jest bowiem znacznie tańszy niż wymiana uszkodzonej drewnianej palety, a zrobienie zapasu nie jest zbyt dużym obciążeniem finansowym.