Taras oparty na podkladkach – jakie są jego zalety?

Budowa tarasów choć na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo prosta, z pewnością taka nie jest. Wszystko to za sprawą pojawienia się wielu nowych pomysłów na ciekawe rozwiązania – zarówno pod względem estetycznym, jak i przede wszystkim funkcjonalności oraz wytrzymałości tarasu.

Przegląd zalet płyt tarasowych opartych na podkładkach

płyty tarasowe na podkładkachObecnie za największy trend w kwestii stawiania tarasów uważa się płyty tarasowe na podkładkach. Jest to związane z ogromnymi zaletami, jakie przedstawiania ze sobą tak zwany taras wentylowany, czyli właśnie oparty na podkładkach, zwanych także niekiedy wspornikami. Za takim rozwiązaniem przemawia między innymi fakt, że dzięki ułożeniu płyt tarasowych na podkładkach zyskuje on między innymi większą odporność na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych, na które jest nieustannie narażony jako segment budynku będący na zewnątrz – przede wszystkim mróz nie oddziałuje tak negatywnie na nasz taras. Dodatkowo wsporniki zapewniają dobrą wentylację całej konstrukcji tarasu i chronią przed pleśnią, która bardzo często pojawia się na wskutek nieszczelności tarasu oraz opadów deszczu. Technologia montażu płyt tarasowych na podkładkach jest bardzo prosta i stosunkowo szybka – co ważne, można ją także wykonywać przy minusowych temperaturach. Do zalet zalicza się również szybki sposób demontażu poszczególnych płyt, co daje swobodę w nanoszeniu poprawek, usuwaniu wadliwej płyty lub z potrzeby dostania się do instalacji, znajdujących się pod tarasem.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które jest bardzo często stosowane przy tarasach opartych na podkładach jest wykorzystywanie przestrzeni pod nim na przeprowadzenie instalacji, na przykład elektrycznej. Pozwala to uzyskać genialny efekt instalując oświetlenie od spodu tarasu.