kabel skrętka

Test i kabel skrętka

Jestem gotowa aby przystąpić do wojewódzkiej olimpiady informatycznej. Jeszcze wczoraj przeglądałam wszystkie schematy, sprawdzałam i nazywałam każdy kabel w jednostce centralnej, w serwerze i w monitorze. Koryto kablowe znam na pamięć, wiem który kabel od czego w której kolejności się znajduje.

Kabel skrętka i moja dziewczyna

kabel skrętkaPrzełącznica światłowodowa to dla mnie bułka z masłem ogarnę ją w pięć minut, jak przyjdzie do testów praktycznych. Rozróżnienie gniazd, to już w ogóle śmieszna sprawa, gniazdo rj45 mam zresztą wytatuowane nad pępkiem. Jestem tak podjarana, że kabel skrętka stopiłabym między kciukiem a palcem wskazującym w dwie sekundy. Musicie wiedzieć, że ten test dla mnie jest bardzo ważny. Nie byłam nawet na siłowni we wtorek, aby powtórzyć schemat magistrali dwurzędowej. Parytety w informatyce same się nie zrobią, jak to mawiała moja babcia. To ona wymieniała sama w mieszkaniu gniazdo rj45 z pojedynczego na podwójne, a kiedy przyszli technicy z telekomunikacji, instruowała ich i podawała kabel skrętka, wyzywając ich od partaczy bo z prostą rzeczą grzebali się jak ślusarz w błocie. Dziadek Klemens dla niej kupił koryto kablowe ozdobione w system zero jedynkowy w stylu Matrixa, filmu który dla niej stał się drugą religią. Ona też na moje trzynaste urodziny kupiła mi książkę pod tytułem „Przełącznica światłowodowa – tajemnice i zastosowania”. Można powiedzieć, że informatyka jest mocną stroną kobiet w naszej rodzinie, ale od strony mamy. Chociaż ona jak ma w dłonie kabel skrętka, to tak jakby miała jadowitego węża, tak boi się z nim cokolwiek zrobić. Tata od dawna polega tylko na mnie, nawet po rozwodzie z mamą, dzwoni po mnie, abym mu coś zainstalowała, gniazdo rj45 przymocowała, dysk sformatowała, czy wymieniła płytę główną.

Reasumując moja głowa jest jak koryto kablowe, wszystko wyśmienicie poukładane, nawet nie musicie trzymać kciuków, wiem, że zaliczę ten test wzorowo. Szkoda, że nie mam chłopaka, który cieszyłby się ze mną sukcesem. Trzymajcie się dziewczyny i koledzy. Dobranocka!

Więcej na temat kabla skrętka można znaleźć na: http://b2b.intercom24.pl