Uchwyt z ładowarką indukcyjną

Od jakiegoś czasu bardzo dużo podróżujemy razem z mężem. Praca zdalna pozwoliła nam na swobodne przemieszczanie się i zwiedzanie różnych miejsc zarówno w Polsce, jak i w Europie. Ze względu na to, że dużo czasu spędzamy w samochodzie, a do podróżowania niezbędny jest nam GPS, musieliśmy znaleźć wygodne i praktyczne rozwiązanie, jak chodzi o umieszczenie telefonu na kokpicie. 

Uchwyt na telefon z czujnikiem

indukcyjne uchwyty samochodoweW dzisiejszych czasach możliwość podróżowania stała się czymś na wyciągnięcie ręki. Coraz więcej osób pracuje zdalnie lub prowadzi własne firmy, które umożliwiają przebywanie w różnych miejscach, tam, gdzie nam się spodoba. Od niedawna prowadzimy z mężem właśnie taki tryb życia. Dużo podróżujemy, głównie samochodem. Z tego względu, że korzystamy bardzo dużo z nawigacji w telefonie, musieliśmy znaleźć sposób, na umieszczenie telefonu w widocznym miejscu, na kokpicie. Znajomy polecił nam indukcyjne uchwyty samochodowe, które pełnią dwie funkcję. Są one bowiem sposobem na umieszczenie w widocznym miejscu telefonu, ale służą też jako ładowarka indukcyjna. Tego typu uchwyty są więc przeznaczone dla tych telefonów, które można ładować za pomocą indukcji. Nam udało się znaleźć taki uchwyty, którego ramiona wyposażona są w czujniki ruchu i rozszerzają się automatycznie, kiedy zbliżamy do nich telefon. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Dużym plusem jest też to, że takie uchwyty dostosowują się do wielkości telefonu, są więc uniwersalnym rozwiązaniem.

Uchwyt na telefon ma niemal każdy z nas w samochodzie. W sklepach są obecnie dostępne różne rodzaje takich uchwytów. Bardzo modne są, na przykład, uchwyty indukcyjne, które są zarówno uchwytem, jak i ładowarką w jednym. Ich ramiona często rozszerzają się samoistnie, po zbliżeniu do nich telefonu.