Wielofunkcyjne rękawiczki na siłownię

Każdy prawdziwy fan sportu wie, jak ważne jest dobre zaopatrzenie się w sprzęt do ćwiczeń. Nie musi to być nic specjalnego – w końcu maszyny i ciężary są ogólnodostępne. Chodzi tu bardziej o elementy osobiste, które usprawniają przebieg wysiłku i wspomagają pracę mięśni. Wygodne obuwie to podstawa, tak samo jak przewiewny strój do ćwiczeń. Co jeszcze może przydać się sportowcom podczas treningu?

Polecane rękawiczki do ćwiczeń

wygodne rękawiczki do podciąganiaSiłownia to miejsce publiczne, które wymaga od swoich użytkowników zachowania pewnych zasad. Przede wszystkim należy dbać o swoją higienę. Oprócz akcesoriów pod prysznic i pielęgnacyjnych w szatni, na salę treningową każdy powinien mieć swój ręcznik. Chodzi tu głównie o ochronę maszyn przed naszym potem, by mogło z nich korzystać parę osób bez konieczności dezynfekcji sprzętu. Wielorazowe bidony na wodę to też lepszy wybór, niż plastikowe butelki, które zaśmiecają szatnie. Do ćwiczeń siłowych przydadzą się wygodne rękawiczki do podciągania, które ochronią nasze dłonie przed bolesnymi odciskami przy dużej intensywności wysiłku. Zapewniają one maksymalne zredukowanie ślizgania się spoconych dłoni po drążkach, przez co chętnie są też wykorzystywane w innych aktywnościach, jak na przykład podnoszenie ciężarów. Wiele czołowych marek ma w swojej ofercie takie rękawiczki z gumowymi ochraniaczami na częściach wewnętrznych dłoni.

Takie drobne rzeczy, jak rękawiczki, mogą w bardzo prosty sposób ułatwić wykonywanie ćwiczeń, a są niedrogie i dostępne w każdym sklepie sportowym. Dzięki dostępnym obecnie materiałom można stworzyć własną siłownię w domu – zamontowanie drążka w drzwiach umożliwi swobodne podciąganie się. Wygoda w postaci małej przestrzeni, jaką zajmują rękawiczki w plecaku, pozwala na wykonanie treningu siłowego; podciągania się, nawet poza domem, na specjalnych placach do ćwiczeń na zewnątrz.