Wieloosobowa komora hiperbaryczna

Są  choroby, które dotykają osoby o obniżonej odporności, ale są też takie, które dziedziczymy genetycznie lub sami na nie sukcesywnie pracujemy poprzez niezdrowy tryb życia. Jednakże na choroby układu oddechowego każdy może zapaść.

W czym pomagają komory hiperbaryczne? 

duża komora hiperbaryczna w tychachNasze płuca mają tą wspaniałą cechę, że mogą się regenerować, jednakże musi się to odbywać we właściwych warunkach i w odpowiedni sposób. Przede wszystkim płuca mogą być zaatakowane przez wirusy lub bakterie albo zniszczeń w tkance płucnej dokonają pierwiastki rakotwórcze, które znajdują się w powietrzu. Obecnie największym zagrożeniem dla naszych płuc jest koronawirus, który jest w stanie doszczętnie wyniszczyć płuca, przez co kwalifikują się one do przeszczepu. Nie mniej jednak w przypadku osób, które przeszły chorobę w umiarkowany sposób, mogą zregenerować swoje płuca, poprzez tlenoterapię. Jest to zabieg polegający na wdychaniu czystego tlenu pod trzy razy większym ciśnieniem niż nasze atmosferyczne. Dzięki temu tlen pokonuje barierę przenikalności, która ma miejsce w przypadku tlenu, którym codziennie oddychamy i wnika nawet do niedotlenionych miejsc. Duża komora hiperbaryczna w Tychach jest dostępna dla każdego pacjenta ze skierowaniem od lekarza czy samodzielnie opłacające terapię. Jest to obecnie jedna z najlepszych metod na szybką i skuteczną regenerację płuc. Jest bezpieczna i można ją stosować niemalże bez ograniczeń. W Tychach każdego dnia z komory hiperbarycznej korzysta nawet kilkaset osób.

Kabiny hiperbaryczne dostępne dla kilkunastu osób, mają wewnątrz siedzenia i specjalne maski, przez które pacjenci otrzymują tlen. Jeden zabieg może trwać od czterdziestu do sześćdziesięciu minut, z kilkoma przerwami trwającymi maksymalnie kilka minut.