Wizualne odstraszacze ptaków

Każdy z nas lubi słuchać śpiewu ptaków, który symbolizuje zbliżającą się wiosnę, ale dotyczy to tylko ptaków śpiewających. W przypadku gołębi, raczej mniej osób będzie tak entuzjastycznie do nich podchodzić, bo są małymi brudasami.

Czym wizualnie odstraszyć ptaki?

wizualny odstraszacz ptakówGołębie są jednym z najbardziej uciążliwych gatunków ptaków. Głównie żyją w dużych miastach i śpią w centrach na poddaszach, parapetach, lub wiją sobie gniazdka pod mostami. Gdyby nie ich odchody, to nie byłyby tak uciążliwymi lokatorami. Tu gdzie przebywają, tu brudzą. Wiele osób posiadających balkon każdego dnia musi je odstraszać, bo jeżeli mamy doniczki z kwiatami, to chętnie do nich zaglądają. Sposobem na niemile widzianych gości, jest wizualny odstraszacz ptaków w postaci drapieżnego ptaka. Najczęściej jest to czarny kruk, którego większość ptaków się obawia, a więc nie siądzie w jego pobliży. Taki odstraszacz możemy umieścić na balkonie, parapecie, grządkach warzywnych, czy na świeżo posianym trawniku. Ma ona najczęściej wysokość około dwudziestu centymetrów, czyli wielkością przypomina naturalnego ptaka. Wizualny odstraszacz jest wykonany z wytrzymałego tworzywa, które jest odporne na czynniki atmosferyczne takie jak deszcz, śnieg, czy słońce. Wykonany jest w jednym kawałku, a więc nawet jeżeli jakiś ptak się odważy go zaatakować, to nie ucierpi na tym odstraszacz. Inną skuteczną metodą jest też zastosowanie siatki przeciw ptakom, albo specjalne stalowe kolce, na których żaden ptak nie siądzie, a nawet się nie zbliży.

Wszystkie odstraszacze kupimy w specjalnym sklepie z artykułami dla ptaków. W walce z ptactwem, ważna jest konsekwencja, gdyż w momencie jak zrezygnujemy z konkretnego sposobu odstraszania gołębi, to w szybkim czasie wrócą do tego samego miejsca.