Wsparcie psychologiczne po śmierci ukochanej osoby

Śmierć to z jednej strony rzecz naturalna i wiadomo, że każdego to kiedyś czeka, jednak kiedy tracimy osobę, na której nam zależało, bardzo ciężko jest myśleć w ten sposób. Jest to ból, z którym czasami nie sposób jest sobie poradzić i możemy z jego powodu doprowadzić się do naprawdę złego stanu. Dobrze jest więc postarać się znaleźć jakieś wsparcie.

Pomoc psychologiczna w trudnych chwilach

wsparcie po stracie osób bliskich wolaW chwili, w której zmarł mój ukochany mąż, świat mi się zawalił. Zostałam sama z dziećmi, ale nawet nie miałam siły się dla nich wystarczająco starać. Było mi z tym bardzo źle, ale w tamtym momencie nie mogłam myśleć o niczym innym niż o tym, że straciłam miłość swojego życia i kogoś, z kim pragnęłam się zestarzeć. Miałam wtedy wrażenie, że już nigdy nie będę ponownie szczęśliwa, w tamtym momencie wszystko straciło sens. Przyjaciółka zachęciła mnie jednak bym zgłosiła się do psychologa, ponieważ niektórzy z nich oferowali profesjonalne wsparcie po stracie osób bliskich Wola takiego właśnie człowieka posiadała i ostatecznie zdecydowałam się do niego zgłosić, mając świadomość, że to może mi naprawdę pomóc. Faktycznie, psycholog pomógł mi pogodzić się ze śmiercią męża, pokazał mi, że mam dla kogo żyć i dzięki niemu zrozumiałam, że nie tylko ja straciłam męża, ale teściowie stracili syna, za to dzieci ojca. Musiałam więc dawać z siebie wszystko dla swoich pociech. Cieszę się, że psycholog mi to uświadomił.

Śmierć kogoś, kogo kochamy nigdy nie jest łatwa. Niestety, mimo, że jest to przykre i bolesne to życie toczy się dalej i musimy jakoś przez nie brnąć. Oczywiste jest, że może być to dla nas bardzo problematyczne, ale jedynym wyjściem w takiej sytuacji jest udanie się do psychologa. Taka osoba na pewno nam bowiem pomoże i sprawi, że poczujemy ulgę.