Wybieramy odpowiedni materac dla dziecka

 

Bardzo często wielu z nas zastanawia się nad tym co powinniśmy wybrać do spania, materac, który jest zazwyczaj drogi czy też tańszą wersalkę lub narożnik, który lepiej będzie się prezentował, szczególnie jeśli mieszkamy w małej kawalerce. Jednak odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta i nie podlega żadnej dyskusji.

Jaki rodzaj materaca wybrać dla dziecka?

wygodne materace sleepmedJak już wcześniej wspomniałam różnica pomiędzy materacem a wersalką czy narożnikiem jest ogromna. Wygodne materace sleepmed zostały stworzone po to, aby zapewnić każdemu z nas zdrowy i przede wszystkim spokojny sen. Natomiast wersalka czy narożnik to meble stworzone po to, aby zaspokoić nasze potrzeby związane z wygodnym siedzeniem. Poza tym po rozłożeniu mają one liczne szpary, na których spanie jest dosyć niewygodne. Co więcej nie mamy zapewnionej odpowiedniej podpory kręgosłupa, przez co w przyszłości będą mam dokuczą straszliwe bóle pleców. Materac jest tak zaprojektowany, aby podpierał różne części naszego ciała, stąd też na rynku dostępne są wersje z podziałem na strefy. Zazwyczaj jest ich pięć lub siedem. Podczas snu nasz organizm się regeneruje a nasze mięśnie się rozluźniają, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór materaca. Jeśli będzie on zbyt twardy lub miękki to będziemy się co chwila budzić, przez co rano będziemy zmęczeni oraz zaspani a to nie wpływa dobrze na nasze samopoczucie. Niezależnie od tego na jakie wypełnienie materaca się zdecydujemy najważniejsze jest to, by był wygodny.

Jak widać materac jest o wiele lepiej przystosowany do pozycji leżącej niż wersalka czy też narożnik. Wystarczy przespać jedną noc, aby się o tym przekonać. Jeśli nie do końca wiemy na co jeszcze warto zwrócić uwagę to lepiej wybrać się do specjalistycznego sklepu z materacami, w którym uzyskamy cenne wskazówki.