Wygodne w użyciu rusztowania

Jestem brygadzistą na budowie dlatego też pod sobą mam wiele osób za które jestem odpowiedzialny. Dokładnie nadzoruje i przygotowuje także samą budowę, dlatego też mam dość sporo zadań. Jednak posiadam bardzo dużo doświadczenia i jestem obeznany w temacie dlatego też radzę sobie w tym zadaniu bardzo dobrze i posiadam swoje ulubione rozwiązania.

Zastosowanie odpowiednich rusztowań

rusztowania szerokieRusztowanie to jedno z najważniejszych elementów na budowie. Przede wszystkim umożliwia ono pracownikom wykonywanie swoich czynności na wysokości. Dlatego też musi być ono odpowiednie aby zapewnić im wygodę użytkowania oraz niezbędne bezpieczeństwo i praktyczność. Ja stosuje rusztowania szerokie, które są dla pracowników bardzo dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim mają one więcej miejsca do chodzenia, dzięki czemu pracownicy mogą swobodniej pracować na konkretnym piętrze. Umożliwia to także składowanie na nich materiałów oraz akurat wykorzystywanego sprzętu. Wąskie rusztowania są dość problematyczne i mało komfortowe, przez co sama budowa zdecydowanie się opóźnia. Na jednym piętrze jest w stanie zmieścić się bardzo mało osób, a możliwości składowania niezbędnego sprzętu są praktycznie zerowe. Dlatego też rozwiazanie w postaci szerokich rusztowań jest bardzo dobre. Z mojego doświadczenia wiem, że znacznie poprawia ono wydajność moich pracowników, a cała budowa przebiega znacznie szybciej. Przede wszystkim dlatego, że mają oni większe pole do manewrowania i komfort na wyższym poziomie.

Takie rusztowania są niewiele droższe od tych tradycyjnych, bardzo wąskich, które są okropnie niepraktyczne. Różnica w cenie jest tak mała, że jest praktycznie niezauważalna. Zwróci się ona bardzo szybko przy tempie pracy na szerokim rusztowaniu, co będzie bardzo szybko zauważalne na dowolnym placu budowy gdzie sie ich użyje.