Wymiana podstawowych części w Renault

Miesiąc temu zostałem wysłany przez moich bezpośrednich przełożonych w delegację do miasta oddalonego o około 450 kilometrów od mojego miejsca zamieszkania. Odległość nie miała żadnego problemu ponieważ dysponowałem firmowym samochodem którym mogłem się swobodnie poruszać. Kilka dni przed wyjazdem postanowiłem oddać samochód w ręce zaprzyjaźnionego mechanika w celu przeglądu. 

Przegląd części w Renault 

renault częściOddając samochód w ręce mechanika liczyłem się z tym, że pewne części mogły ulec wyeksploatowaniu i konieczna będzie ich wymiana. Specjalista bardzo szybko przystąpił do oględzin samochodu i powiedział, że jeśli znajdzie jakieś usterki natychmiast do mnie będzie dzwonił. Po upływie kilku godzin okazało się, że kilka części jest już zużytych i jadąc w tak długą trasę warto byłoby je wymienić. Nie byłem przygotowany na poniesienie dużych kosztów zakupu części dlatego spytałem mechanika czy drogo to będzie kosztować? Uspokoił mnie wtedy mówiąc, że posiadam samochód firmy renault Części produkowane go tych samochodów są w bardzo przystępnych cenach, a elementy które ja potrzebowałem były jednymi z najtańszych na rynku. Elementy które musiałem wymienić to kilka bezpieczników, oraz czujnik ciśnienia oleju. Uzupełnienie płynów oraz olejów jest oczywiście sprawą niezbędną wybierając się w tak długą podróż. Ze wszystkimi wymianami mechanik uporał się bardzo szybko i sprawnie jeszcze tego samego dnia samochód był gotowy do odebrania. Droga do celu została przejechana w bardzo komfortowych warunkach bez jakiegokolwiek stresu przed awariami spowodowanymi wyeksploatowanymi częściami. 

Reasumując jeśli mamy w planach udać się w tak długą trasę polecam udać się do stacji diagnostycznej lub jakiegokolwiek warsztatu mechaniki samochodowej w celu przeprowadzenia kontroli sprawności części zamontowanych w naszym samochodzie. Szybkie przeciwdziałanie spowoduje uniknięcie poniesienia dużych kosztów naprawy oraz holowania pojazdu w przypadku braku assistance.