Wypoczynek w Kudowie-Zdrój

Kudowa-Zdrój to jedna z najbardziej rozpoznawalnych miejscowości uzdrowiskowych w naszym kraju. Położone w południowo – zachodniej części kraju miejsce przyciąga wielu turystów, którzy chcą tu wypocząć i aktywnie spędzić czas. Poza licznymi atrakcjami znajdziemy tutaj też wiele punktów gastronomicznych, w których skosztujemy smacznych i regionalnych potraw. Czy warto odwiedzić Kudowę? Co robić, by nasz urlop był udany?

Polecane atrakcje i restauracje w Kudowie

restauracja kudowaJednym ze znaków rozpoznawczych Kudowy-Zdrój niewątpliwie jest tutejsze uzdrowisko. Park Zdrojowy z dostępem do źródeł mineralnej wody pitnej pozwala nam lepiej się poczuć oraz poprawić stan swojego zdrowia. Prócz tego każdy doceni tutejsze widoki, które zachwycą każdego miłośnika gór i zielonych lasów. W okolicy miasta znajduje się wiele szlaków, które możemy przemierzać zarówno pieszo, jak i na rowerze. Masa aktywności pod postacią nart, snowboardu czy spływów kajakowych powinna zaspokoić oczekiwania wszystkich osób ceniących sobie sport i zdrowy tryb życia. Prócz wielu rozrywek i zabytków w Kudowie nie brakuje też pysznych i klimatycznych punktów gastronomicznych. Każdy smakosz z pewnością doceni pyszności, jakie serwuje tutejsza restauracja Kudowa może się poszczycić wieloma miejscami,w których można dobrze zjeść. Tyczy się to zarówno smaku, jak i profesjonalnej obsługi czy wysokiej jakości składników. Restauracje w Kudowie-Zdrój serwują zarówno typowo polskie dania, jak i te charakterystyczne dla kuchni innych krajów. Na szczególne uznania zasługują potrawy nawiązujące do czeskiej kuchni, które nawiązują do przepisów związanych z knedlami czy smażonymi serami. Oferta gastronomiczna jest na tyle duża, że każdy powinien znaleźć coś, co zaspokoi jego głód i spełni walory smakowe.

Kudowa-Zdrój jest miejscem atrakcyjnym turystycznie cechującym się łagodnym klimatem i pięknymi widokami. Tutejsi goście lubią spędzać czas na aktywnych zajęciach i zwiedzaniu historycznych zabytków. Na szczególną uwagę zasługuje kuchnia, która specjalizuje się w polskich daniach nawiązujących do czeskiej kuchni.