hurtownia odczynników chemicznych

Wyposażenie magazynu laboratorium chemicznego

Każde laboratorium chemiczne musi posiadać magazyn, w którym będzie przechowywało zapas odczynników chemicznych i szkła laboratoryjnego. Do przechowywania odczynników chemicznych najczęściej używane są odpowiednio oznakowane szafy.

Hurtownia odczynników chemicznych – sklep o największym asortymencie

hurtownia odczynników chemicznychNatomiast do przechowywania szkła laboratoryjnego najczęściej używane są szafki i regały. W laboratorium chemicznym oraz w jego magazynie ważne jest, żeby wszystkie butelki, pudełka i opakowania z odczynnikami były odpowiednio oznakowane, ponieważ w przypadku złego oznakowania lub jego braku może łatwo dojść do pomyłki i zajścia jakiejś nieprzewidywalnej reakcji chemicznej, która może zagrażać zdrowiu lub życiu laboranta. Należy też posiadać w magazynie laboratorium oddzielną szafkę na szczególnie niebezpieczne odczynniki chemiczne, takie jak między innymi stężone kwasy i zasady, ponieważ muszą być one zabezpieczone przed tym, by nie dostała się do nich nieupoważniona osoba, gdyż wiadomo, że z nie każdy pracownik laboratorium może pracować z niebezpiecznymi substancjami, a na pewno nie powinny mieć do nich dostępu osoby postronne, na przykład te, które sprzątają laboratorium. Najlepszym miejscem do uzupełniania zapasów odczynników i szkła laboratoryjnego jest hurtownia odczynników chemicznych, ponieważ tam jest bardzo duży wybór przeróżnych odczynników, szkła laboratoryjnego i są one dostępne w dużych, zbiorowych opakowaniach i niskich cenach. Jednak gdy potrzebujemy jednego odczynnika w niewielkiej ilości lub pojedynczych sztuk szkła laboratoryjnego, bo coś nam się zbiło, zniszczyło bądź skończył się nam jakiś odczynnik to lepszym wyborem niż hurtownia chemiczna będzie sklep chemiczny, ponieważ w hurtowniach chemicznych zazwyczaj nie prowadzi się sprzedaży detalicznej.

 

Niestety w sklepach chemicznych zazwyczaj ceny są wyższe niż w hurtowniach chemicznych, jednakże nie są to zazwyczaj duże różnice w cenie. Należy jednak pamiętać, aby zabrać ze sobą odpowiednie dokumenty wybierając się po odczynniki, ponieważ nie są one sprzedawane każdemu ze względów bezpieczeństwa.