Zakup łóżeczka dla niemowlaka

Urządzenie pokoju malucha jest jedną z przyjemniejszych czynności dla każdej przyszłej mamy. Konieczne jest zadbanie o każdy szczegół, aby maluch w pokoju był bezpieczny i czuł się komfortowo. Na pewno pierwszym produktem o jakim myślą rodzice jest łóżeczko.

Z czego są wykonane łóżeczka dziecięce?

białe łóżeczka dla niemowlątSklepy z artykułami dla niemowląt są przeważnie odwiedzane przez przyszłych lub świeżo upieczonych rodziców, którzy są na etapie kompletowania wyprawki i urządzania pokoju malucha. Znajdziemy w nich wszystko czego potrzebuje dziecko i rodzic w pierwszym roku od narodzin. Kupimy tu nie tylko wózek, pościel, zabawki czy butelki ze smoczkami, ale przede wszystkich białe łóżeczka dla niemowląt. Oczywiście znajdziemy je jeszcze w kolorze drewna czy pomalowane na szaro, ale białe są najbardziej uniwersalne. Jeżeli rodzice nie wiedzą jakiej płci jest ich dziecko lub chcą urządzić pokój w neutralnych barwach, to najczęściej wybierają białe modele. Przede wszystkim łóżeczko dla tak małych dzieci musi zawierać zabezpieczenia w formie pionowych szczebelków. Jest to konieczne, aby maluch nie wypadł z niego podczas snu. Istotne jest też dno z możliwością ustawienia wysokości, ponieważ dzieci, które potrafią już wstawać, mogą  niego wypaść, jeżeli będzie ustawione zbyt wysoko. Dla rodziców, którzy chcą kupić jedno łóżeczko, które będzie służyć przez dłuższy czas, to warto poszukać modeli z wyjmowanymi szczebelkami. Kolejną ważną cechą jest ich funkcjonalność. Chcąc maksymalnie wykorzystać każdy centymetr powierzchni, można kupić łóżeczko z szufladą.

Jeżeli nie możemy się zdecydować w jakim kolorze kupić łóżeczko dla niemowlaka, to najlepiej postawić na białe, gdyż będzie pasować do każdego pokoju. Jest ono wykonane z wysokiej jakości drewna sosnowego, to z pewnością będzie długo służyło.