Zaproszenia dla gości z okazji chrztu

Gdy opadną już pierwsze wrażenia i emocje związane z pojawieniem się na świecie nowego członka rodziny, warto zacząć planować jego pierwszą, ważną uroczystość, jaką jest chrzest święty. Po załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności u lokalnego księdza, należy zarezerwować salę i pomyśleć o jej odpowiednim udekorowaniu, a także zamówieniu wyjątkowych zaproszeń dla bliskich.

Szeroki wybór zaproszeń na chrzest

zaproszenia na chrzestProjektanci oferują wiele, przeróżnych zaproszeń – w wersji nieco bardziej formalnej i dosyć poważnej, a także zabawnej i kolorowej. Zaproszenia na chrzest powinny jednak zostać dopasowane do płci dziecka, a także motywu przewodniego organizowanej uroczystości. Bardzo często rodzice wykorzystują dekoracje rustykalne i w stylu boho podczas strojenia sali czy domu. Dobrze więc, by kupowane zaproszenia także były w podobnym klimacie. Z kolei jeśli na sali będą przeważać wielokolorowe elementy, takie jak balony i atrakcje dziecięce, to zadbajmy o to, by zaproszenie również miało zabawną i kolorową formę. Często kartka trafia do tzw. pudełka wspomnieć, które kiedyś zostanie wręczone dziecku lub stanie się doskonałą pamiątką dla rodziców. W internecie można zamówić gotowe projekty, drukowane do ręcznego wypełniania lub zaproszenia typu hand made z wypełnionym już środkiem i danymi wszystkich bliskich. Tutaj trzeba uważać, aby się jednak nie pomylić przy podawaniu informacji na temat listy gości.

Chrzest to bardzo często pierwsze spotkanie wielu członków rodziny z nowonarodzonym maluszkiem, dlatego warto zapewnić odpowiednie warunki dla samego dziecka, ale i wszystkich zaproszonych osób. Dobrze postawić na sprawdzoną restaurację z pysznym jedzeniem, która mieści się niedaleko miejsca zamieszkania. W razie zapomnienia ważnych rzeczy i akcesoriów dla noworodka, nie będzie to problem, by zawrócić do domu.