Zastosowanie drewnianych domów

Zdecydowana większość ludzi dom kojarzy z konstrukcją wykonywaną z betonu. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ to w taki sposób najczęściej realizowane są konstrukcje mieszkalne, a co za tym idzie, to właśnie do nich jesteśmy przyzwyczajeni. Nie zmienia to faktu, że w ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się także domy wykonywane z drewna.

Popularność domów z drewna

domy drewnianeDomy wykonywane z drewna najczęściej kojarzą się nam z terenami górskimi, gdzie tego typu konstrukcje podkreślają niepowtarzalny charakter i atmosferę miejsca. Jest jednak branża, która domy drewniane od lat wykorzystuje w swoim sezonowym biznesie. Oczywiście mowa tutaj o wszelkiego rodzaju terenach campingowych, które udostępniają swoim klientom drewniane domki do wynajęcia. Domki tego typu coraz częściej wyposażane są w rozwiązania, które umożliwiają funkcjonalne korzystanie z nich nie tylko w czasie trwania ciepłych miesięcy, ale również wtedy, gdy temperatury są stanowczo niższe. Dużą rolę w wyposażaniu domków drewnianych w rozwiązania umożliwiające, np. ogrzewanie konstrukcji, odgrywa rozwój technologiczny, który sprawił, że zastosowanie pewnych technologii stało się bezpieczne nawet w przypadku drewna. Jednocześnie, producenci domków drewnianych starają się, by ich konstrukcje były w pełni odporne na uszkodzenia i zachowywały się stabilnie bez względu na warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz, np. wichury lub gwałtowne ulewy.

Domki drewniane realizowane są w różnych wielkościach, a często są to konstrukcje, które charakteryzują się konstrukcją wzbogaconą dodatkowymi poziomami. Spora część domków letniskowych wykonywanych z drewna posiada parter i poddasze, na którym znajduje się przynajmniej jeden pokój, w którym możliwe jest wygodne przenocowanie.