Zastosowanie metody stampingu

Każdy z nas lubi jeśli coś błyszczy. Dzisiejsze technologie pozwalają zastosować wiele metod, żeby choć trochę wszystko uszlachetnić i spowodować, że będzie milsze dla oka. Metody te są zazwyczaj wykorzystywane w celu przyciągnięcia klienta. 

Czym jest metoda hot stampingu?

hot stampingTermodruk jest techniką uszlachetniania druku lub pozłacaniem i posrebrzaniem. Już po samych nazwach możemy stwierdzić, że do wykorzystywania tej techniki używane jest złoto i srebro. Bardzo duże rolę w tym procesie odgrywa specjalna folia, która jest tłoczona w wysokiej temperaturze. W cyklu hot stampingu wykorzystywane są specjalne wypukłe matryce, które bardzo dobrze przewodzą ciepło. Pełen proces uszlachetniania odbywa się w specjalnie stworzonej i wyspecjalizowanej do tego maszynie. Na początku pracy maszyna zostaje rozgrzana do bardzo wysokich temperatur, a przez matrycę zostaje przepuszczona folia w tym momencie temperatura przenika przez wszystkie warstwy foli, która wtapia się w wyznaczone w matrycy elementy druku. Hot stamping jest jedną z najszybciej rozwijających metod w Polsce. Dzięki bardzo wysokiej efektywności techniki wykorzystywana jest ona do bardzo różnorodnych produktów. Najczęściej technika ta jest wykorzystywana przy produkcji wszelkiego rodzaju opakowań, a dzięki wykorzystaniu Jedną z nowszych technik jest wykorzystanie laserów do stworzenia trójwymiarowych efektów na druku. Proces ten rozwija się na tyle szybko, że w najbliższym czasie może poznamy nowe techniki wykorzystania hot stampingu.

Metoda ta będzie coraz częściej wykorzystywana przez wielu producentów wszelkiego rodzaju produktów, której zadaniem będzie stworzenie opakowania bardziej estetycznego i przyciągającego wzrok potencjalnego klienta. W najbliższych latach metoda ta będzie się coraz bardziej rozwijać.