Zastosowanie rozdzielnicy elektrycznej

Dostęp do energii elektrycznej jest dziś standardem, dlatego też każdy budynek ma wykonaną instalacje elektryczną. Jej właściwe wykonanie gwarantuje bezpieczeństwo oraz dostęp do prądu w każdym pomieszczeniu i na klatce schodowej.

Co posiadają dobre rozdzielnice elektryczne?

przenośna rozdzielnica elektrycznaW każdej skrzynce czy gniazdku jest limit poboru energii w tym samym momencie. Jeżeli zostanie on przekroczony, czyli nastąpi przeciążenie i najprawdopodobniej zostaną wyłączone bezpieczniki. To naturalne, bo w ten sposób jest chroniona instalacja elektryczna przed zwarciem. Kiedy w kamienicy są wykonywane pewne remonty, to przeważnie  pracownicy budowlani korzystają z różnych urządzeń, które wymagają podłączenie do zasilania. Najczęściej czerpią oni prąd ze skrzynki znajdującej się na klatce schodowej. Jednak coraz częściej firmy budowlane i remontowe zaopatrują się w rozdzielnice elektryczne, które w bezpieczny sposób rozdzielają prąd na kilka gniazdek. Jest to doskonałe rozwiązanie w czasie wszelkich prac remontowych, budowlanych czy imprez w plenerze, gdzie potrzebne jest dobre źródło zasilania. Przenośna rozdzielnica elektryczna jest wyposażona w specjalne zabezpieczenia przed spięciem i przegrzaniem. W komplecie do rozdzielnicy są dołączone wszystkie, koniecznie kable do podłączenie w dowolnym miejscu. Na rynku znajdziemy kilku producentów rozdzielni elektrycznych, którzy oferują rozdzielnice o różnej mocy i różnej ilości gniazdek. Co najważniejsze, rozdzielnice mogą być statyczne lub przenośne.

Zakup rozdzielnicy elektrycznej jest wydatkiem rzędu od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Dzięki niej korzystanie z z prądu jest jeszcze bezpieczniejsze, nawet jeżeli pobór w danej chwili jest znacznie większy niż normalnie. Są one tak konstruowane, aby nie było ryzyka spalenie instalacji.