Zastosowanie wielofunkcyjnej szlifierki kątowej

Elektronarzędzia są przydatne właściwie przy każdej pracy nie tylko profesjonalisty, ale także amatora. Można nimi wykonywać wszystkie prace remontowo-budowalne oraz montażowe. Zazwyczaj posiadają wygodne akumulatory, dzięki którym mamy możliwość komfortowej pracy bez ograniczeń odległościowych. Jednym z wielofunkcyjnych elektronarzędzi jest niezastąpiona szlifierka kątowa.

Łatwa praca w warsztacie modelem hitachi g13sr4

model hitachi g13sr4Dzięki niej możemy przeciąć drewno, ceramikę, a nawet szkło. Jest dokonała do szlifowania metalowych powierzchni pokrytych rdzą. Producentem szlifierek, który od wielu lat zajmuje się udoskonalaniem swoich produktów dla coraz to bardziej wymagających klientów jest znana japońska marka Hitachi. Rodzajem szlifierki kątowej, zasługującym na szczególne uznanie jest model hitachi g13sr4, charakteryzujący się kompaktową budową. Waga g13sr4 to jedynie 1,8 kg, co przy ergonomicznej obudowie sprawia, że jest ona bardzo wygodna w użytkowaniu. Moc 730W sprawia, że doskonale nadaje się ona do szlifowania także niewielkich elementów. Silnik jest niewątpliwą zaletą szlifierki Hitachi. Jest on odporny na przeciążenia, posiada żywotne szczotki węglowe, a izolacja jego uzwojeń jest wykonana w sposób bardzo solidny. Elektronarzędzie działa z prędkością 10000 obr./min, co pozwala mu na szybką pracę nawet z twardymi materiałami. Hitachi do swojego do zestawu dołącza rękojeść boczną, osłonę tarczy oraz klucz.

Do szlifierek kątowych możemy dobrać dodatkowe tarcze. Dzięki nim znacznie poszerzymy zakres prac urządzenia. Możemy kupić tarczę tnącą do metalu, betonu lub ceramiki np. do docinania płytek. Inny jej rodzaj służy do polerowania i szlifowania oraz do usuwania korozji. Najlepiej jest jednak wybrać wielozadaniową, wytrzymałą tarczę diamentową.